Zajęcia dziennikarskie umiejętności Marietta Shahinian.

Kategoria: retoryka

Wprowadzenie.

publicysta - Czy to nie jest zawód, ale powołanie, szczególne uczucie życia. Świadomość siebie jako Artysta, jako pisarz - powinien być w osobie Boga z naturą. Jeżeli to jest łączyć w jednej jednostki łączące Talent, pragnienie życie, głód wiedzy i doskonałe osiągi, to ta osoba będzie zajmują w historii ostatniego miejsca.

To

taki człowiek, a był Marietta S. Shahinian - dziennikarz i autor, niewątpliwie ma godną pozazdroszczenia umiejętność i dar literacki, który koniec XIX - początku XX w. dokonał wybitny wkład Rosyjsko-sowiecka dziennikarstwa i literatury.

Kreatywność Shahinian obejmuje różne dziedziny życia. Ona działała jako ekspert i muzyki oraz krytyk literacki, można nazwać i podróżnik i odkrywca pisarz, ale przede wszystkim była publicysta i pisarz, który opuścił za dużo, by tak rzec," ludzie" literacki działa:" Hydrocentral"," Radziecki Zakaukazie"," Tkvarcheli węgiel" ," Diary of a zastępca Moskiewskiej" ," Nowe Życie i sztuka" ," Na drogach Pięciolatki" ," Ural obrony" ," od Murmańska do Kerczu" ," Listy obce" " Podróż do Armenii", monografie Goethego, Tarasa Szewczenki, Nizami Ganjavi Józef Myslivechke ... To - autor pierwszej radzieckiej detektywa Powieść" Mess Mend" i wspaniały mistrz esej.

Marietta Shahinian - jeden z pierwszych wybitnych radzieckich dziennikarzy, autor licznych problematyczne artykuły i eseje do lat systematycznie drukowane w" Izwiestia"," Literary Gazette"," prawda", i wiele innych publikacje. W tym samym czasie do dziennikarstwa Shahinian nie tylko i nie tyle Oznacza zarabia jako wielką szansę bezpośrednie badanie życia i twórczego pisania szkoły. I ta szkoła nadal pozostają odpowiednie i aktualne pokolenia dziennikarzy - bo talent i zdolność do pracy z wartością słowo nadal w każdym momencie dla wszystkich, którzy są zawodowo związane z literaturą.

dziennikarstwo Shahinian odróżnić niezwykłe zdolności obserwacji i zdolność do jednoczesnego przesyłania Najważniejszym i znaleźć nieoczekiwany i niewidoczne na pierwszy rzut oka skórkę Przedmiotem artykułu. To było fantastycznie energiczna kobieta, wyjazd prawie Wszystkie rosyjskie i raz odwiedził zagranicy. Dziennikarz nie przypadkowo szarpanie Wanderlust na świecie -" że był chętny, aby zobaczyć wszystko na własne oczy, dowiedzieć się wszystkiego z" pierwszej ręki" mieć wszystko swoje własne orzeczenie" [1]. Marietta Shahinian zawsze Polecane gruntownego podejścia do pisania na każdy temat. Znawstwem, Specjalnie pisze o problemie estońskiej łupków bitumicznych, o muzyce, o energii, o Kercz śledź, na południowo-Siberian Railway ...

Aby

Niestety, w ostatnich latach, Marietta S. Shahinian był niesprawiedliwie zapomniane. W ciągu ostatnich dziesięciu lat, praktycznie żadna nowa praca badania biografii i kariery dziennikarza i pisarza. W jego Czas było kilka dość poważnych prac na temat życia i pracy Marietta Shahinian - L. Skorino" Margarita Shahinian -. artysty" M. 1981., Zbiór artykułów" Kreatywność Marietta Shahinian" 1980. A ona mówiła o jego ważkie autobiografia tom," Człowiek i czas".

Większość

Źródła z działalności Shahinian pokrycie jej pracę w ogóle, nie zwracając uwagę na badania w tej dziedzinie z listów," czarny" praca dziennikarz. Szczególnie ważne w podstawie dostępnych materiałów spróbować analizować styl pracy tego wielkiego mistrza słowy, jeśli tak mówić, oszczędny laboratorium, pisarz" kuchnia" publicysta. Ciekawa technika prac w sprawie zbierania i gromadzenia informacji, które polegała głównie na osobistej obserwacji i uważać, aby prowadzić dziennik.

Ten

Praca poświęcona jest twórczości Marietta Shahinian. To nie jest moje zadanie, aby Prace absolwentów głośności pełni oświetlić całą działalność twórczą Shahinian, ale starają się pokazać swój...


strona 1 z 29 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Shahinian, MS
  • Podsumowanie na temat: Radziecki rosyjski pisarz i dziennikarz Anatolij Kalinin Veniaminovich
  • Podsumowanie na temat: Jako człowiek i jego styl życia
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Kreatywność AP Czechow jako dziennikarz