Wszystko postęp jest reakcyjny, jeśli osoba zapada

Kategoria: język rosyjski

15 grudnia 1998 Butuzov Piotr

12A.


«Wszystkie postęp jest reakcyjny, jeśli osoba zapada »

A.Voznesensky

Ludzkość zawsze

porusza się do przodu, stare państwo zniknie, otwarcie nowych terenów ulepszone narzędzia, nowe odkrycia są dokonywane. Każde nowe odkrycie nauka generuje nowe odkrycia, a proces ten nie ma końca. Ludzie się zmieniają, sposób myślenia, że ​​wydawało się mało prawdopodobne, aby jedno pokolenie staje się powszechne dla następujących elementów. I pytanie, czy ludzkość zniszczy się przez własnego postępu.

Zawsze w każdym wieku są ludzie, którzy boją się postępu, nowa wiedza, koncepcje zawsze postrzegane jako zagrożenie dla pokoju, władzy. Zawsze ludzie, którzy widzieli świat inaczej niż inne zostały poddane w najlepszej nieporozumienie, mieszkańcy miasta masowo zawsze bezpieczniej jest wierzyć, że oczywiście rulers've widziałem w żadnej zmiany zagrażają spokojem jego istnienia.

Ale

Co to jest" postęp"? Odpowiedź na to pytanie jest tak oczywista, jak trudne. Słowo" postęp" pochodzi od łacińskiego Progressus, że Wniosek stąd do przodu. Ale to, co powoduje, że ludzkość do przodu, opracowanie narzędzi i morderstwa? Myślę, że, po pierwsze, jeden z Główne powody zmuszające ludzi do tworzenia czegoś nowego, to jest wieczna konkurencja między ludźmi i przyrodą. Duża liczba ludzi na ograniczonym obszarze było powodem opracowania narzędzi, a wraz z nimi statki, a następnie nauka. Niestety, postęp w technologii, nauka zawsze była nierozerwalnie związana z broń i zabija swojego gatunku. Nawet Archimedes, gdy zajdzie taka potrzeba, użył swojej wiedzy do czynienia z Rzymu, doskonale zbudowany na jego czas narzędziu zbrodni.

Koniec XIX, początek XX wieku charakteryzował się ogromną liczbę odkryć naukowych, w W przeciwieństwie do ustaleń będzie w średniowieczu, otwarcie koniec XIX wieku nie są czysto naukowe, ale także praktycznym znaczeniu. Ze względu na fakt , że" owoce nauki" stawała się coraz bardziej wnikać głębiej w życiu ludzi więcej kreatywnych ludzi, zaczął wykazywać większą troskę o Przyszłość ludzkości w świetle rosnącej poprawy maszyn. Wiele pisarzy i poetów na przełomie wieków próbowali przewidzieć przyszły rozwój sztuka życia. I ich przewidywania, że ​​frustrujące czasami się spełniają.

dać takie prognozy i bloku, jego wiersz" Aviator", napisana w latach 1910-1914, opisuje jak lotnictwa:

«wydruku zwolniony.

kachnuv ich dwa płaty,

Jak

potwór w wodzie morskiej,

zsunął w dysz powietrznych ...

... Ile zatrute mózgu niefortunne Gathering wojny straszne widok:

Noc drifter, w niekorzystnych mgle

Ziemia przewożących dynamit? »

można zauważyć, że Blok opisuje płaszczyznę wiele lepiej te, które istniały w chwili pisać wiersze. Ponadto pragnę zauważyć, że pierwsze próby Korzystanie z samolotu w czasie wojny miały miejsce tylko podczas I Świat Wojna. Ponadto, w wierszu" Ziemia przewożących dynamit" jest wyraźnie widoczne coś podobnego do zamachu, broni, która została użyta nawet w po raz pierwszy, a podczas II wojny światowej. Nawiasem mówiąc, Alfred Nobel, wynalazca dynamit, uważa się, że wynalazek takiej potężnej broni wojennej będzie niemożliwe, ale historia pokazuje, że nie jest w stanie przyjąć tak duży pragnienie ludzi do wojny.

spróbować porównać świat Na koniec XX wieku, świecie pod koniec XIX wieku. Oczywiście w technice nastąpiło olbrzymi postęp, większy niż w przypadku innych podobnych segmentów Historia. Wysoka technologia zawarta we wszystkich sferach naszego życia, środków Ruch osiągnąć fantastyczne przez ostatnie prędkościach wieku telekomunikacja pozwolić ludziom zobaczyć siebie z różnych kontynentów, technologia kompute...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Święto, które jest zawsze z wami
  • Podsumowanie na temat: Dwóch przyjaciół jest zawsze sługą innego (Lermontow bohaterem naszego czas ...
  • Podsumowanie na temat: Naukowe - postęp techniczny i warunki życia ludzi
  • Podsumowanie na temat: Postęp gospodarczy w rozwoju pierwszego okresu New Age (w połowie XVII w. - ...
  • Podsumowanie na temat: Vremyaonika. Teoria, która przeznaczona jest do zmiany warunków życia ludz ...