Wykłady - Vladimir Grigoriev nauczyciel Kalistratovich

Kategoria: obwodów

WYKŁAD 1

Works Przegląd

Że jest elektronika? - To jest przekazywanie, odbioru, przetwarzania i przechowywanie informacja przez elektryczny opłaty. To naukowy, techniczny branży techniki.

Że Jeśli chodzi o informacje wtedy, gdy była ludzkość to było wszystko. Człowiek myśli, mówiąc mowy, guzki pamięci, sygnał pożary, semafor telegraf, itp. - Jest mile widziane, transmisji, przetwarzania i przechowywanie informacje. I nie mniej niż w 5000 lat. Ale tylko Ostatnio późno 18 wieku, były wynalazł telefon i telegraf - Urządzenie do przekazania i odbierania informacji przez elektryczny sygnały. To - Początek elektroniki, jak dotychczas nazywa.


Dalej elektronika dość szybko rozwija. Popow wynalazł w 1895 roku i zbudowany działanie Model radia - Elektroniczny urządzenie Bezprzewodowy Informacje o transmisji - Wskaźnik burza. Hertz spędził eksperymenty na propagację fale radiowe, Marconi opracowany i stosowane są Doświadczenia z budowy radio z możliwością wyboru nadawcza radio długość fali promieniowanie.


na początku jest było dobre wzmacniający element elektryczny urządzenia. W związku z tym, obecny Rozwój elektroniki rozpoczęła się w 1904 roku Kiedy było wynalazł lampowy - Diody, a w 1907 roku - triody. Wyglądają jak pokazano na Rys.. Lewo wyświetlony lampowy - Diody, które zawiera hermetyczny cylindra, oraz w Cylinder - próżnia kilka metal projekty pochodzą od na zewnątrz elektrody. Jeden z nich - włókno, Jest ona przekazywana elektryczny prąd biegi temperatura na 700-2300 o C. Wątek rozgrzewa katoda, która Dostarczone ujemny Napięcie i emituje katodowe elektrony. Do anoda jest dostarczany pozytywny Napięcie różnica potencjałów bardzo wysoki (100-300 C), a zatem elektrony, zdjęty z katody, latać do anody, a więc przepływ w rurze prądu. Po zmianie Znak napięcia elektrony z anoda na zimno nie latać nie będzie i prąd. Tak Dioda może akt prostownik AC napięcia.

Na prawo na fig.. wyświetlony lampowy - Trioda. To także wszystko, co oraz diody, ale istnieje dodatkowa Elektroda - Zarządzanie Netto. Zwykle dostarczane do siatki ujemny potencjał i to odpycha zdjęty od katody. Dlatego bardziej negatywny potencjał Ruszt, mniej elektrony wycieków katody do anody. Zatem Potencjał sieci służy Zarządzanie prąd w lamp próżniowych. Zazwyczaj sieci lampa jest ku katodzie mniejszej niż anodzie tak małe, potencjały Siatka może być kontrola duże prądy lampa. Jeśli Napięcie doprowadza się do anody przez duże odporność następnie potencjały anoda będzie Mam silne, od siatki. To jest dobre elektroniczny wzmacniacz szczepy.

Rury są bardzo wielkim stylu rozwój. Są lepiej tetroda i pentoda - Lampa z czterech i pięć elektrod mieć duży Współczynniki amplifikacji. Stal zrobić więcej wyrafinowanych lamp radiowych: ponad pięć elektrod. Większość dystrybucja otrzymał podwójny rury próżniowe: podwójny diody, tranzystory, diodowego triody itd. Są wypełnione gazem Lamp - Gazotron. Mają gaz, Jednakże, będąc pod niewielkie ciśnienie. Zwykle zjonizowany pojawić się jony - atomy bez elektronu tj. mający pozytywny opłata.

Przechodzącej taki prąd Lampy więcej skomplikowane: to może być Elektronicznej, i jonowe. Wymiary rur były bardzo różni się od miniatura penlight na ogromny Wysokość mężczyzny.

Wynalazek triody otwarty wielkie możliwości Rozwój elektroniki. Numer świat wytworzony Rury radiowe wzrosła do Świat Wojna dla wielu mln sztuk rocznie. Były wynalazł i stworzył wiele Urządzenie Dopuszczenie i przekazywania informacji. Telefon i Telegraf, Radia i nadajniki. Zamiast gramofony pojawił Gracze Płyty pojawił rejestratory. Zaczął się rozwijać Telewizory.

Ale wszystko tylko część zadań Elektronika - Recepcja, skrzynia biegów i przechowywanie informacje. A gdzie jest przetwarzanie inf...


strona 1 z 32 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: W walce z terroryzmem, wszystko jest dobre!
  • Podsumowanie na temat: "Miłość - jest, kiedy chcesz, co nie jest, i nie będzie się działo&quo ...
  • Podsumowanie na temat: Wszystko postęp jest reakcyjny, jeśli osoba zapada