Medycznej i demograficznej sytuacji w regionie Woroneżu

Kategoria: Socjologia

treść

Wprowadzenie

Rozdział 1. Sytuacja społeczno-gospodarcza regionu Woroneżu

1.1 Ogólne cechy podmiotu Federacji Rosyjskiej

1.2 Rozwój społeczno-gospodarczy Region Woroneż

Rozdział 2. Opis medycznych i sytuacja demograficzna regionu Woroneżu

2.1 Wskaźniki reprodukcji ludności

2.2 Zapadalność

2.3 Wskaźniki niepełnosprawność

Rozdział 3. Charakterystyka Stan zdrowia regionu Woroneżu

3.1 paliwa skonsolidowane regionalnych budżetów na zdrowie i sport

3.2 Odbiór i wydatki oznacza fundusz terytorialny obowiązkowego ubezpieczenia medycznego

3.3 Obespechennostt ludności personel medyczny

Szpital i

​​3.4 przychodnie

Wnioski

Lista używane

Literatura


Wprowadzenie

Temat wybrany kurs Prace związane z oceną z opieki zdrowotnej w poszczególnych przedmiotów Rosja, a mianowicie w regionie Woroneżu.

Celem pracy jest analiza charakterystyk sytuacji medycznej i demograficznych w regionie i główne cechy organizacji systemu ochrony zdrowia.

zadania w celu osiągnięcia Celem obejmują analizę parametrów instytucji Zdrowie w tym obszarze i główne cechy integralne stan zdrowia publicznego. Co więcej, proces uczenia powinien wskaźników wykonane w dynamice w stosunku do ogólnopolskich kursów podobne okresy. Następnie, będzie konieczne, aby wskazać głównym trendy i identyfikacji najpilniejszych problemów zdrowotnych Woroneż regionu.

Zajęć składa

trzy główne sekcje. Pierwsza sekcja będzie uznawane za szczególnie status społeczno-gospodarczy regionu Woroneżu do dalszego może być zablokowany w zależności od różnych przepisów stanowych i zdrowia publicznego w regionie, system opieki zdrowotnej z gospodarczego Rozwój regionu. Na mocy niniejszej sekcji, z zastrzeżeniem otrzyma generała Charakterystyki, jak również, co zostanie opisane w główne tendencje rozwojowe w 2001-2009 lat w sferach finansowych, gospodarczych i społecznych. Druga część będzie poświęcona charakterystyce sytuacji medycznej i demograficznej w regionie Woroneżu. Będzie analizować główne wskaźniki reprodukcji ludności oceniano zachorowalność i niepełnosprawność w tym regionie. Trzecia część będzie Stan zdrowia charakteryzuje regionie Woroneżu. Konieczny weźmie pod uwagę finansowanie opieki zdrowotnej, świadczenia ludności personelu medycznego, zarówno lekarzy i pielęgniarek, liczba zdrowia: Poradnia medycznego i, ich moc i bezpieczeństwo bedspace ludności.

W zapewnieniu zdrowia

ludności odgrywa wiodącą rolę skutecznego systemu zdrowotnego. Oprócz bezpośredniego wpływu na zdrowie i jakość życia system opieki zdrowotnej również odgrywa ważną rolę w gospodarce.

Woroneżu w regionie nie opracowała system, którego działanie na zdrowie W ciągu ostatnich lat jest stabilny i trwały. Jednakże, Tendencja do ogólnej redukcji szpitali, medyczne przychodnie, zarówno w ogólnej liczbie z nich, a na liczba szpitalnego łóżka-nocnego szpitala. W tym samym czasie, liczba personelu medycznego i paramedyczne Nala pozostaje względnie stabilny. Tendencja ta odzwierciedla politykę krajową na rozwój ambulatoryjnej opieki medycznej jako priorytet w rozwoju zdrowia publicznego.


Rozdział

1. Sytuacji społeczno-gospodarczej regionu Woroneżu

1.1 Ogólne cechy podmiotu Federacji Rosyjskiej

Woroneż Region - Temat Rosja, obszar w centrum europejskiej części Rosji. Regionalny Centrum - Woroneżu. Odległość do Moskwy -. 439 km

Założona 13

iyunya1934 roku. Część Centralnym Okręgu Federalnym. Centrum administracyjne - Woroneżu. Szef Administracji Woroneż Powierzchnia - Alexei V. Gordeev

.

Społecznej zalety: korzystne warunki klimatyczne dla życia i rolnictwa gospodarki; wysoka atrakcyjność migracji; niski koszt usług Ob...


strona 1 z 21 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Stan dzików i saren Europejskiej w regionie Woroneżu
  • Podsumowanie na temat: Analiza instytucji publicznych "Departament Ochrony Socjalnej Ludności ...
  • Podsumowanie na temat: Geologiczne warunki rozwoju krasu Kroniki w regionie Woroneżu
  • Podsumowanie na temat: Ocena przedsiębiorstw w regionie innowacji inżynierskich Woroneżu
  • Podsumowanie na temat: Analiza organizacji biznesowych w przedszkolu (np. miejska instytucja eduka ...