Subkultury młodzieżowe

Kategoria: Socjologia

Komunalnych Instytucja edukacyjna

Odintsovskaya Średnie № 15

Study pracy

na:

Młodzieży subkultura

spełnione:

Pupil Klasy 10

Bychkova Anastasia

głowy:

Miedwiediew Ekaterina

Nauczyciel Biologia Szkoła № 15

Odintsovo


Wprowadzenie

Firma zawsze płaci szczególną uwagę na problem zachowania człowieka, które nie są zgodne z ogólnie przyjętymi lub urzędowo ustalone normy społeczne. Religia, literatura, sztuka, nauka, filozofia z różnych stron rozpatruje i ocenia to zjawisko. Nie przechodząc pilność problemu doprowadziła do zachowań dewiacyjnych występowanie w obrębie psychologii obszarach specjalne (specjalne psychologiczna teoria) - Psychologia dewiacyjne zachowania. Pod koniec XX wieku Psychologia dewiacyjne zachowanie zyskał wyjątkową stan: to przeżywa prawdziwy boom. Odchylenia od normy mogą być dodatnie i ujemne charakter. W pierwszym przypadku, odbiegające od normy zachowanie może służyć jako przejaw inicjatyw, innowacyjne propozycje w celu poprawy publicznej związek. W drugim przypadku, konsekwencje zachowań dewiacyjnych może służyć szkody szkody dla społeczeństwa, grupy społecznej, innych ludzi i sama osoba, aby uniknąć negatywnego nastawienia. Istnieje również czysto indywidualnie, nie przynoszą żadnej szkody do zachowania indywidualnych osoba lub grupa osób: dziwactwa ekscentryczność. Przykładem takiego odchylenia Są różne nieformalne organizacje młodzieżowe (informals).

Neformaly - tzw specjalnego subkultura. jest zamknięta z badania, jest mało przyciąga uwagę socjologów, psychologów. Trudność polega na tym, że W tym przypadku nie można mówić o przepływach nieformalnych, nie rozmawiać z ludźmi, że stosuje się do nich.

Celem mojej pracy: 1. Dowiedz się podstawowych źródeł literackich i publicystycznych na temat kwestii młodzieży prądy. Zapoznanie się z historią różnych nieformalnych stowarzyszenia, ich tradycji i ideologii. 2. Zbadać poglądy uczniów Wyższych zajęcia w kwestii ruchów młodzieżowych. Po przeprowadzeniu ankiety wśród starszych studentów, chcę wiedzieć, co jest w zasadzie dobrze znanego studentom z informals. Porównaj swoje poglądy z rzeczywistością. Podobnie badanie materiału w prasie refleksyjne, jak wiesz, opinia publiczna, i wyciągnąć wnioski na temat roli ten zboczeniec grupa w społeczeństwie.


Funkcje

dewiacyjne zachowanie

nauki obcego psychologia (dewiacyjnych zachowań dewiacyjnych) opracowała jako niezależny dyscyplina naukowa i akademicka. W Rosji, ta nauka nie ma takich teoretyczna i empiryczne doświadczenie: ona na sposób tworzenia i rozwoju. Niemniej jednak żaden Autorzy zagranicznych lub krajowych nie jeden punkt widzenia, że powinno zawierać określenie" dewiacyjne zachowania." Niektórzy badacze uważają, że powinniśmy porozmawiać o wszelkich odchyleniach od zatwierdzonego przez społeczeństwo normy społeczne, inni sugerują włączenie tej koncepcji jedynie naruszeń norm prawnych, a inne - różnego rodzaju patologii społecznej (morderstwo, narkomania, alkoholizm, itp.), czwarty - kreatywność społeczną. Zatem Na przykład, zgodnie z A. Cohena, odbiegające od normy zachowań - są" rodzaj postępowania co jest sprzeczne z zinstytucjonalizowanych oczekiwań, tj. oczekiwania, wspólne i uznawane uzasadniony w ramach społecznej System" [1,1 s. 520-521]. Z wszystkich powyższych nasuwa logiczny Wyjście - odchylenie jest bardzo różnorodny. Odbiegające od normy zachowanie jest określana zgodność lub niezgodność z niektórych działań i norm społecznych oczekiwania. Jednak kryteria określania zachowań dewiacyjnych, jak niejednoznaczne i często przyczyną różnic i sporów. Na przykład, przechwytywania cze...


strona 1 z 8 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Odbiegające od normy zachowania u młodzieży jako problem pracy socjalnej w ...
  • Podsumowanie na temat: Normy społeczne i zachowania dewiacyjne
  • Podsumowanie na temat: Odbiegające od normy zachowanie jako zjawisko społeczne
  • Podsumowanie na temat: Odbiegające od normy zachowanie jako problem pracy socjalnej
  • Podsumowanie na temat: Odbiegające od normy zachowań u młodzieży (np. leku)