Problem z klasy średniej w społeczeństwie rosyjskim

Kategoria: Socjologia

Spis treści

Wprowadzenie

1. Pojęcie klasy

2. Zajęcia typologia

3. Klasy średniej w Rosji

Wnioski

Referencje


Wprowadzenie

dawna wiadomo, że nosicieli genotypów kulturowymi i historycznymi każdej wspólnoty politycznej i etno- jego żywotność to środkowa warstwa. Arystoteles uważał, że stan, który jest zdominowany przez" warstw średnich", będzie miał najlepszy system państwowy. Ten pomysł jest nadal aktualne. Przeciętny nie przypadkowo temat klasa - jeden z najważniejszych reform w ideologii rosyjskiej. Przedstawiciele różne tendencje społeczne i polityczne zgłosili rzecznicy interesy klasy średniej, ale interpretować ten temat na różne sposoby. Jednak zbiegają się i zgadzam się, że" grubość" środkowej warstwy społeczeństwa rosyjskiego i Obraz, który zajmie się rozwija od początku lat 90. przemiany społeczno-gospodarcze i polityczne, w dużej mierze określenia przyszłej ścieżki rozwoju narodu, społeczeństwa i państwa.

Pierwsza wzmianka o

klasa średnia pojawiły się w okresie pierestrojki. Koniec 80-tych. zaznaczone Pojawienie się czasopismach naukowych z wielu publikacji, które zostały specjalnie lub w znacznym stopniu przeznaczone do tego problemu.

rozpoczął w sierpniu 1998 r. Kryzys stworzył w środowisku zawodowych socjologów i zwłaszcza w punkcie mediów widzenia zaniku klasy średniej. Nie zatrzymuj się na bok i stałe europejskie organy prasowe. Tak, na wiosnę 1999 r.," Die Zeit" umieścić ogromną ilość materiału o nazwie " Nowej klasy średniej w Rosji." Osiemdziesiąt lat po październiku rewolucja rewolucyjne zmiany powtórzy: rozwija bourgeois Warstwa pośrednia" . Mniej niż rok, a teraz" Neue Zürcher Zeitung" opublikował Artykuł dwóch rosyjskich ekspertów na temat losu klasy średniej w Rosji, we wstępnej część, która mówi:" Dzisiejsza konwencjonalnych mądrości jest stwierdzenie, że Klasy średniej w Rosji nie jest już prawdą, w tym przypadku pozostaje niewyjaśniona Pytanie, czy istnieje on i nigdy, albo mieliśmy do czynienia z duch ».

Więc co

: Czy Klasy średniej w Rosji? A może pogłoski o śmierci mocno klasie średniej przesadzone? W przeciwnym razie, jak pan wie, że podczas wyścigu praktycznie wszystkich siły polityczne w Rosji, dziś rywalizują ze sobą, aby wyrazić obietnic i zacząć energicznie bronić interesów klasy średniej?


1. Pojęcie klasy

W klasie socjologii zrozumieć w , dwa zmysły-szerokie i wąskie.

W szerokim znaczeniu

pod klasy rozumiem grupa społeczna osób posiadających lub nie posiadają środków Produkcja ma określone miejsce w społecznym podziale Pracy i charakteryzuje specyficzny sposób do generowania dochodów.

Od prywatnych

własności następuje podczas narodzin państwa, uważa się, że w Starożytny Wschód w starożytnej Grecji, były dwie klasy przeciwstawne - niewolnicy i właściciele niewolników. Feudalizm i kapitalizm nie są wyjątkiem - i tutaj są antagonistyczne klasy: wyzyskiwaczy i wyzyskiwanych. To jest widok z Marksa, która dzieli dziś nie tylko przez krajowych, ale także wielu zagranicznych socjologów.

W

wąskim klasy wartość - w każdej warstwie społecznej nowoczesne społeczeństwo, które różni się od innych dochodów, edukacji, energii i prestiż. Drugi punkt widzenia dominuje w socjologii i teraz zagranicznej nabycia praw obywatelstwa krajowego, jak w [1].

Stąd może być

bardzo ważny wniosek: w sensie historycznym Zajęcia - , a najmłodszy najbardziej otwarty stratyfikacja .

Rzeczywiście

, klasy społecznej przynależności w niewolnika, kasty i kastowym feudalnej społeczeństwa zanotowano oficjalnie - prawna lub religijna normy. W przed...


strona 1 z 11 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Problem z klasy średniej w nowoczesnej Rosji
  • Podsumowanie na temat: Powstawanie klasy średniej w Rosji
  • Podsumowanie na temat: Charakterystyczne dla klasy średniej w Rosji
  • Podsumowanie na temat: Zużycie i własności charakterystyka klasy średniej
  • Podsumowanie na temat: Ideologiczne tło z formacji rosyjskiej klasy średniej