Cięcia drutu EDM zainstalować Agiecut 100D

Kategoria: Technologia

Siberian Aerospace Akademia

im. Akademik Reshetnev

cięcia Spark Przewodowy zainstalować Agiecut 100D

Zakończony: student gr. TSZU-01

Katieschkov SS

Sprawdź: nauczyciel

Shahs VN

Krasnojarsk w 2002 r.


rosnące wykorzystanie w obróbce metali są electrophysical i elektrochemiczne metody przetwarzania.

jeden rodzaj electrophysical przetwarzanie jest obróbka metale. W szczególności, elektro- cięcia drutu. Pojawiające się w połowie lat 50-tych, tego typu elektro- got szybkiego rozwoju w naszych czasach. Dziedzina zastosowania tego sposobu jest to, produkcja pieczątek, formy, matryce, narzędzia do cięcia, szablony oraz przemysł zegarek.

proces Essence erozja iskra wpływ na zrzutów poz zapłonowych Powstaje w wyniku impulsu prądowego płynącego w pobliżu częstotliwości 240 kHz między elektrodą a obrabianym przedmiotem drutu, w bliskim sąsiedztwie od siebie w ciekłym dielektryku. W wyniku tych materiałów wyładowania Część zapukał mikrocząstek, które są usuwane ze szczeliny między elektrodą (GAP) dielektrycznej jet. Dodatkowo Izolator odgrywa rolę procesie rozkładu katalizatora, ponieważ najwyższy izolatorem temperatury tłoczenia strefa erozji zamienia się w parę. Występuje Dodatkowy mikro-eksplozja pary, która nie może natychmiast wydostać się z interelectrode luz.

powierzchni drutu Naturalnie, również ulega degradacji. Dlatego stale drutu przechodzi przez szczegółowo, tzn. erozji w obszarze wszystkich razem jest nowy narzędziem. Zakres średnic drutu wynosi w zakresie 0,01 mm do 0,3 mm. Materiał przewodu jest wolfram lub mosiądz. Dla zapewniając wysoką wydajność przetwarzania drutu reuse wziął udział w erozji nie jest zalecane, ponieważ średnica narzędzia należy ściśle kalibrowany.

drutu i przenieść element w stosunku do siebie wzdłuż toru przetworzonego konturu. W rezultacie cięcia występuje nadmiar materiału z przedmiotu obrabianego.

metodą elektrokoagulacji powinny być stosowane wyłącznie do przetworzenia przez dokładnych konturów. Utwardzanie Szczegółowe informacje, w zasadzie, nie jest bardzo ważne. Iskra cięcia znacznie szybciej metoda EDM elektroda kontur firmware, więc jako czas obróbki powierzchnia zmniejsza się ze względu na małą średnicę drutu. Również nie ma potrzeby obróbki zgrubnej i wykańczającej wytwarzania elektrod do specyficzny obwód.

wiodących producentów EDM zakładach rozbioru dziś szwajcarski firma AGIE i japońska firma SODICK. W przedsiębiorstwach naszego kraju w głównie rozprowadzane instalacji firma AGIE.

Instalacja

Agiecut 100D składa połączone strukturalnie z 4 i części integralne.

Te części są:

1. Instrumentalny Maszyna AGIECUT

2. TNC AGIEMATIC CD

3. Generator impulsów AGIEPULS MMD

4. Dielektryk DA-15 urządzenie


Mając znakomity Charakterystyka dokładności i chropowatości powierzchni leczonej, AGIECUT 100D posiada pewne dodatkowe cechy, które sprawiają, że możliwości urządzenia w zakresie szerszym. Te m.in.: zdolność do Taper cięcia, automatyczne gwintowanie i przycinanie Przewód automatyczne ułożenie przewodu w środku otwory na krawędzi i narożnika podczas strojenia w szczegółach (rys. 1). To sprawia Roboty instalacyjne bardziej autonomiczny. Jest również możliwa praca z zawartością Wypełnione i kąpiel pracuje w kontrolowany nieobsadzonych mycia strumieniem AGIEFLUSH. Dielektrycznej Woda jest stosowana.

Fot. 1. Funkcje automatycznego pozycjonowania.

wysiedlonych przetwarzane Szczegółowe informacje na temat przewodu na osi X i Y pracy, TNC biegnie przez silnik krokowy servo. Również osie zapewniają dodatkowa praca U i V, które są używane do cięc...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Produkcja drutu Presov
  • Podsumowanie na temat: Na cienkiego drutu
  • Podsumowanie na temat: Deski drutu technologia
  • Podsumowanie na temat: Rezystory stałe drutu
  • Podsumowanie na temat: Wycena i pomiar podajnik drutu nadawania