Oszczędzanie energii w domu

Kategoria: Technologia

1. Wprowadzenie.

Co roku przeznacza się na potrzeby gospodarstw domowych wzrasta Udział energii elektrycznej, gazu, ciepła i wody; na stosowanie na dużą skalę rośnie zelektryfikowana AGD. Tymczasem wiele z depozytów w zamieszkany miejsca zostały wyczerpane i trzeba znaleźć nowe i wyposażyć odległe obszary Syberii i na Dalekim Wschodzie. Zarządza tym wszystkim bardzo drogie. Dlatego staje się głównym źródłem wzrostu oszczędności produkcji. Obliczenia wykazały, praktyka potwierdziła, że ​​każda jednostka Fundusze przeznaczane na działania związane z gospodarką zasilający, taki sam efekt jak w ilości dwa razy większą, spożywane zwiększyć produkcję. Na tle gospodarczym (i energii) kryzys w naszym kraju, to fakt, wydaje mi się, warto brane pod uwagę.

sektor Utility Rolnictwo jest dziś największym konsumentem paliw i energii: jego stanowi około 20% zasobów energetycznych. Konsumpcja energii elektrycznej w sektorze mieszkaniowym wynosi obecnie ponad 100 mld kWh, lub 8% energii elektrycznej w kraju, który jest równa rocznej produkcji pięciu Braterska HPP; której około 40% zużycia energii konieczne urządzeń elektrycznych, 30% przeznacza się na oświetlenie i więcej 12% - gotowanie.

najwięksi konsumenci energii elektrycznej w użyteczności publicznej są domy. Spędzili corocznie w średnio 400 kWh na osobę, z czego około 280 kWh zużytych w mieszkaniu na oświetlenie i urządzenia do różnych celów, i 120 kWh - w inżynierii systemów i sprzętu oświetleniowego obschedomovyh pomieszczenia. Zużycie energii elektrycznej jest Intra 900 kWh rocznie, w oparciu o" przeciętnym" mieszkania w mieście z kuchenką gazową i 2000 kWh -. Z kuchenką elektryczną

Średnie zużycie energii elektrycznej przez urządzenia gospodarstwa domowego (W oparciu o rodziny 4) przedstawiono w Tabeli 1.

Tabela 1

urządzenia moc zainstalowana, kW roczne zużycie, kWh średnia liczba godzin rocznie
elektryczny 5,8 1100 1400
lodówka 0,15 450 3000
TV 0,2 300 1500
żelazko 1 100 200
Odkurzacz 0,6 60 100
pralka 0,35 45 120

zapotrzebowanie na energię stale rośnie. Elektrownie pracują z pełną załadować, zwłaszcza stresu - w okresie jesienno-zimowym w godzinach najwyższej zużycie energii: 8.00 do 10.00 i od 17.00 do 21.00. W tym stresujący czas gdzieś tak niezbędne do produkcji kilowatogodzinach spędził na próżno. W pustym pokoju zapalone światła, bez celu elektoplit Palniki pracy świecą ekrany telewizyjne. Ustalono, że 15-20% zużywane energii elektrycznej w domu jest stracone z powodu niegospodarny konsumentów.

Prostota i dostępność energii elektrycznej zrodził wiele osób uważa Ogrom naszych zasobów energetycznych, zmatowić poczucie pilności gospodarka.

Tymczasem prąd rośnie do dziś. W związku z tym, stary slogan" Save prąd!" stały się jeszcze bardziej naglące. Zobaczmy, w jaki sposób i jakimi środkami to mogą być wykonane.

2. Efektywne mieszkanie oświetlenie.

Oświetlenie Mieszkanie składa się z naturalnych i sztucznych. Każda z nich musi zapewnić wystarczające oświetlenie pomieszczenia, i powinny być jednolite, bez nagłych i nieprzyjemnych cieni.

W pomieszczeniach z oknami wychodzącymi na północ i częściowo od zachodu i wschodu, wystąpią jedynie światło rozproszone. Aby poprawić oświetlenie naturalne pokoje Ściany i sufit są poinformowani, aby światło. Światło dzienne zależy także od strat światła w konta...


strona 1 z 7 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Kwoty rachunkowości Equity energii elektrycznej i energii elektrycznej
  • Podsumowanie na temat: Zużycie energii elektrycznej
  • Podsumowanie na temat: Energii elektrycznej w naszym mieszkaniu. Lodówka
  • Podsumowanie na temat: Trójfazowe układy elektryczne, maszyny elektryczne, pomiar energii elektryc ...
  • Podsumowanie na temat: Planowanie produkcji energii elektrycznej i ciepła w kogeneracji