Zapewniając ergonomię pracy regulator radia

Kategoria: Technologia

11. Analiza ergonomiczna.

11.1. Wprowadzenie

Ergonomia - naukowa dyscyplina, która bada skomplikowany osoby (grupy osób) w szczególnych okolicznościach jego (ich) działania związane z wykorzystaniem urządzeń (sprzętu).

człowiek, maszyna, środowisko jest uważane w zakresie ergonomii Jednostka funkcjonalna, w której wiodącą rolę należy do mężczyzny. Ergonomia to dyscyplina naukowa, jak i projektowania, jak w Jego zadaniem jest opracowanie metod czynników ludzkich w modernizacji istniejących i tworzenie nowych technologii, jak również odpowiednie warunków pracy (działalności).

przedmiotem ergonomii jest do określonych działań osoba (grupa osób) za pomocą urządzenia (hardware) i Celem studiów" człowiek (grupa ludzi) - maszyna (techniczny Agent) - Środa"

.

Ergonomia uważa techniczny i ludzki aspekty nierozerwalnie związane. Chęć ujawnia wzór tej syntezy charakteryzuje ergonomię jako naukę o szczególnego rodzaju. Ogólnym celem ergonomii formułowane jako jedność dwóch aspektów badania i projektowania: zwiększyć wydajność i działanie odpowiednio Man-Machine i zdrowia osób uczestniczących w pracy proces.

metodyczne podstawy ergonomii jest systematyczne podejście. Na podstawie jego ewentualnego wykorzystania w ergonomicznych metod badawczych różne nauki, które występują na skrzyżowaniu i rozwiązane jakościowo nowy Problemy nauki Systems" człowiek-maszyna". Zatem istnieje pewna metody transformacji stosowane, prowadzące do powstania nowej nauki techniki badawcze. W ergonomia stosowane metody badawcze, opracowany w socjologii, fizjologii i zdrowia, w funkcjonalny anatomia, cybernetyka, systemy, itp.

Realizacja zdalnego monitorowania i kontroli Doprowadziło to do tego, że środki do wyświetlania informacji służących nierdzewnej jako jedyne źródło informacji na temat kontrolowanego obiektu, obróbki proces i stan systemu" człowiek-maszyna". Operatorzy tych systemów nie są prawdziwe przedmioty i ich zastępcy lub naśladując ich próbki, tj. Modele informacyjne z rzeczywistych obiektów. Ten ostatni byt oznacza podmioty działają, i często są przedmiotem jej.

Informacje

modelu zorganizowała pod z pewnego zbioru informacji o stanie systemu oraz zasady eksploatacja zarządzania budynkami a środowiskiem zewnętrznym. Jest to dla operatora rodzaju symulatorze, co odzwierciedla wszystkie istotne dla gospodarki, tj. To samo źródło informacji, na których tworzy się rzeczywisty obraz Sytuacja analizy i oceny sytuacji, decyduje zapewnia prawidłowe działanie systemu i wykonać swoje zadania, a także monitoruje i ocenia ich realizację.

w tworzeniu modeli danych, poprzedni wybór środków technicznych w celu jego wykonania, czyli fundusze wyświetlacz, należy kierować się następującym ergonomiczne Wymagania:

- treść : modele informacje muszą odpowiednio wyświetlić obiekty zarządzania, przepływy pracy i środowiska stan systemu kontroli;

- objętości informacji : Informacje modele powinien zapewnić optymalną równowagę i doprowadzić do informacji takich działania niepożądane, deficyt lub nadwyżka informacji;

- w formie i kompozycji : Informacje modele musi sprostać wyzwaniom związanym z procesem pracy i możliwości człowieka Recepcja, analizy, oceny, działania kontroli informacji.

uwzględnianie tych potrzeb w konstrukcja zapewnia niezbędną szybkość i dokładność pracy Działalność człowieka i, w szczególności, skuteczne wdrożenie systemu " Człowiek-maszyna".

Doświadczenie w rozwoju i eksploatacji modeli informacyjnych i również specjalną analizę podmiotów z nich pozwala formułować szereg ważnych cech charakterystycznych modelu informacyjnych.

1. Model informacyjny zaprezentowano jedynie te właściwości relacje, komunikacja zarządzanych ob...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Człowiek i ergonomia pracy
  • Podsumowanie na temat: Bezpieczeństwo i higiena pracy środowiska: optymalizacja środowiska pracy w ...
  • Podsumowanie na temat: Tryby pracy operatora w "człowiek-maszyna"
  • Podsumowanie na temat: Opracowanie zautomatyzowanego systemu kontroli pobierania i wyświetlania in ...
  • Podsumowanie na temat: Oprogramowanie do zarządzania informacji wewnątrz-maszyna