Shporgalki na TGP

Kategoria: Teoria państwa i prawa

biletów Liczba 1

1) polityczna tryby: Koncepcje i rodzaje

Polityczna Tryb - , zestaw używany stojących w Grupy mocy lub warstwy, Metody i techniki realizacja Stan władze.

Polityczna Tryb - Metody realizacji polityczny Władze ostateczna polityczny stan Społeczeństwo, które rozwija w rezultacie wzajemne oddziaływanie i konfrontacja inny polityczny działanie siły wszystkim polityczne Instytucje i charakteryzują demokracja lub antydemokratyczne.

Zależnie jak utworzony rządowy władze, wszystkie Tryby są podzielone na: demokratyczne (Jeśli wybory) i antydemokratyczne.

- Despotyczny - Moc jest sprawowana jedna osoba - Despota. Starożytny despotyzm inny ekstremalne arbitralność Zarządzanie i kompletne bezprawie podwładnych. (kraje basenu Morza Śródziemnego, Bliski Wschód).

- Despotyczny - W przypadku, gdy moc głowiasty tyranem moc zdobycz i została założona w sprawie ludobójstwa (Przeciw rdzennych mieszkańców).

- Totalitarnych - Zazwyczaj w ramach totalitaryzm zrozumieć polityczne System oparty etylu na dążeniu Zarządzanie kraj podwładny sposób życia jeden naród, undividedly dominujący pomysł i zorganizować polityczny System zasilania dlatego pomógł w realizacji ten pomysł. W Zależnie z głównego nurtu ideologia totalitaryzm zwykle podzielony przez:

1) Komunizm - Sugeruje bezwzględny moc państwa, całkowite wyeliminowanie własność prywatna i stąd każda autonomia osobowość

2) faszyzm ciążyła wskrzesić Roman wielkość Imperium, zakład zamówienie firma Stan władze. Faszyzm Roszczenia do odzysku lub oczyszczanie " Narodowy dusza" zapewnienie Zbiorowy Autentyczność na kulturalnej lub etniczne gleby.

3) Narodowy socjalizm - Jego celem było World Domination Rasa aryjska i społecznej preferencja - Niemiecki naród

- Avtoritaritarny - Przez jego charakterystyczne cechy to odbywa pośredniego pozycji między totalitaryzm i demokracja. Z totalitaryzmem Jego natywna zazwyczaj autokratyczne nie ograniczona, prawa natury władza, demokracja - Obecność autonomiczne, nie reguluje Stan publiczny kule, szczególnie gospodarka i prywatnego, ochrona elementy cywilny Stowarzyszenia.

- demokratyczna - charakteryzuje wysoko polityczny wolności, prawdziwy realizacja umożliwiając jego prawa, go do wywierania wpływ na Stan zarządzanie społeczeństwa.


2) Koncepcja legalność, jej zasady.

Legalność - Podstawowych wszystkich kategorii prawny Nauka i wszystko prawny praktyki.

Prawo życia jego realizacji, jej skutki na obywateli, różnorodność publiczny kontakty show jego skuteczność lub nieskuteczność. W każdym społeczeństwie, zawsze indeks (kryterium) oszacowania prawny status i alfabetyzacji prawne obywateli i społeczeństwa w ogóle. Taki poziom prawna stan społeczeństwo i stan Obywatele zwane legalność .

Zawartość legalność zawiera kilka Składniki:

1) Legalność - Ścisłe pritvorenie wdrożenie prawa oraz w oparciu im regulacyjny działa.

2) Zgodność z prawem - Metoda państwa. Zarządzanie społeczeństwo (Stan PR-A jego funkcje wyłącznie prawny Oznacza)

3) Zgodność z prawem - Zasada Działalność Wyspy GOS. Oznacza to, że wszystkie organy Reg. Władze sami są podłączone prawny normy i akt w nich.

4) Zgodność z prawem - Obsch.politicheskoy Tryb życie - tryb gdzie Działalność Tematy na podstawie Prawo i pomysły wolność, odpowiedzialność, humanizm i sprawiedliwość dominuje na osobiste Grupa Klasy to.

Legalność - to po pierwsze polityczne i prawne Tryb w drugim że takie warunki mieszka w trzeciej - Taka prawna atmosfera że tarcza tożsamości z arbitralność moc, masa ludzie z anarchii, społeczeństwo ogólnie z chaosu nieład ...


strona 1 z 43 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Społeczeństwo, władza polityczna państwa. System polityczny społeczeństwa
  • Podsumowanie na temat: Stan prawny i jego walka z handlem narkotykami
  • Podsumowanie na temat: Cywilny stan prawny przedsiębiorstwo unitarne na podstawie prawa działalnoś ...
  • Podsumowanie na temat: Stan edukacji dr P. Jego historia polityczna
  • Podsumowanie na temat: Stan prawny: stan i rozwój praw człowieka