Ostrogi produkty spożywczego

Kategoria: towar

spółdzielni przemysłu piekarniczego jest Główną gałęzią.

Endogeniczny PS: Witam. energii. wartość, klas różnicowania i rodzaje mąki. Biologiczny wartość nie jest wielka. Physiol. wartość miękiszu chleba ze względu na jego porowatość. Wysoka strawność.

Wśród właściwości egzogennych

Najważniejsze, 1), który ma zdolność chleba obejmującego środki. część ludzka dieta 2) wysoki stopień gotowości

Technologia wykonania: 1) przygotowanie materiałów - mąka + woda + drożdże. Materiały dodatkowe - Cukier, tłuszcz, mleko, przyprawy, jajka, słód, rodzynki, mak, itp. 2) dozowania surowców według preparatu 3) ugniatania 4) obminku 5) do cięcia 6) przebiegające 7) kształtowanie 8) pieczenie (210-280 °) 9) chłodzenia.

Wymagania dotyczące jakości chleba. zabrać dużo chleba. Kontrola jakości Kontrola 10% produkcji na każdej półce. Chleb wprowadzeniu handlu detalicznego sieci, zobacz, zwracając uwagę na wygląd, stan i miękiszu skórki jeśli trzeba, ustalić na smak, zapach, wilgoci, kwasów, porowatość Grys, obecność zanieczyszczeń, zanieczyszczeń i chorób.

Pieczywo powinna mieć ich właściwą formę, nie może być pomarszczony, bez ugięcia boczne. Na szorstkość powierzchni może być występowanie płytkie pęknięcia (szerokość nie więcej niż 1 cm) i łzy. Skorupa może być kolor od złoto-żółtej do ciemnego brązu, o grubości nieprzekraczającej 4,3 mm. Odchylenia od normalnego wyglądu ewentualnej niezgodności z proofingu, czas trwania pieczenia, niż temperatura, użycie mąki z słaby gluten (niejasność formie), itp.

okruchy chleba być łagodne dobrze upieczone, nie mokre i lepkie, elastyczne, mają dobre porowatości. Nie może być żadnych ubytków kroshlivost, nepromes, Temper. Chleb jednorodna porowatość bujny lepiej wchłaniane przez organizm. Dla każdego gatunku pieczywo i pewne charakterystyczny smak i zapach. Dobry chleb Należy mieć przyjemny smak ze względu na dodatki. Niedozwolone w chlebie Poczuć świeże, słony, kwaśny i gorzki smak, nadmierne obecność kryzys.

Wyposażenie przechowywanie chleba i wypieków powinna być wyposażona w pojemniki otwarte i zamknięte, opakowania, sprzęt, telefon komórkowy lub cokolwiek stałe półki. Przestrzeń do przechowywania chleba i wypieków naprawy z wybielania lub malowanie ścian, sufitów - jako potrzeb. Pomieszczenia, co najmniej raz w roku dezynfekowane. W Pomieszczenia do przechowywania chleba i wypieków, a nie dozwolone do przechowywania innych przedmiotów i produktów, które mogą przekazywać produkty nietypowy zapach. Podczas przechowywania pieczywo umieszczone: pan chleb w jednym lub dwóch rzędach po stronie lub dolnej skorupy; palenisko i chleb piekarnia - w rzędzie na dole lub z boku skorupy; melkoshtuch-ITATION - Na dolnej skorupy w serii 1-2 i wyrobów gotowych - w jednym rzędzie; tosty, krakersy - Luzem. Podczas transportu tac, szuflady i kosze są zainstalowane na każdym , tak że w czasie kiedy pojazd nie poruszać ani Wyroby kute.

Pieczywo , w zależności od rodzaju mąki może być pszenicy, mieszanka żyta z pszenicą, żyto, żyto, pszenica. Zgodnie z recepturą - (tylko pszenica) proste, superior i mąki. Metodą pieczenia - palenisko i cyny.

Czynniki Zakres tworzenia :

rodzaju widok mąki kukurydzy

klasy mąka

asortyment pieczywa (typ)

-preparat podtyp kukurydzy

-sposób pieczenia, cyny i palenisko


33 makaron są podzielone na grupy A, B, C i klasy 1 i 2. Grupa - makarony z mąki z pszenicy twardej (durum) i mąki składka wzrosła dyspersji; Grupa B - miękki, szklisty, mąka pszenicy; Grupa B - z mąki do pieczenia, który w ilości i jakości gluten nie powinien być niższy niż grupy B oraz mąki odmian makaronu z mąki pszenica (kasza); 1 klasa - z mąki wysokiej jakości, 2 klasa -. Od m...


strona 1 z 13 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Przygotowanie chleba z mąki pszenicy bezoparnym sposób. Procesy zachodzące ...
  • Podsumowanie na temat: Tovarovednaja produkty badanie pieczywo z mąki żytniej, wskaźników jakości ...
  • Podsumowanie na temat: Produkcja białej mąki na chleb premii wielkim grubym Opare
  • Podsumowanie na temat: Technologia przechowywania mąki kukurydzianej strony
  • Podsumowanie na temat: Zakres i jakość wskaźników chleba pszenno-żytniego. Charakterystyka porówn ...