Konserwy rybne

Kategoria: towar

treści.

Wstęp. 3

1. Żywność jako jeden z komponentów Ludzki organizm. 6

1.1. Wartość odżywcza ryb .. 8

2. Klasyfikacja konserw rybnych i presserv. 11

3. Wskaźniki jakości konserwy rybne. 18

4. Badanie ryb w puszkach oleju. 21

Wnioski. 29

Referencje. 31

aplikacji. 32

Wprowadzenie.

Ze względu na wysoką żywności

i wartość biologiczną, smak ryby jest szeroko stosowany w codziennej diety, jak i żywności dietetycznej. Żywnościowego wartość mięsa rybiego mięsa nie jest gorsza zwierząt stałocieplnych, w wielu sposoby nawet przewyższa je. Ryby surowców, zwłaszcza morskich i oceaniczny zawierają białko pochodzenia nieznacznie większy niż mięsa zwierząt lądowych. W ryby i owoce morza zawierają takie pilnie potrzebne Złącze dla ludzi jak podstawowe aminokwasy oraz lizynę i leucyna, niezbędne kwasy tłuszczowe, w tym unikalne i hej kozopentaenovuyu dokozaheksaenowy, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, w mikro-i makro korzystne dla ludzkich proporcji ciała. Szczególne znaczenie ma klipotropnym protivoskleroti substancje metionina-ne związane. Przez Zawartość metioniny ryb jest jednym z pierwszych miejsc białka produkty pochodzenia zwierzęcego. Z powodu obecności argininy i histydyny, jak również wysoki współczynnik wydajności białkowej (w przypadku mięsa ryb jest 1,88-1,90, a dla wołowiny - 1,64) produkty rybne są bardzo przydatne do uprawy organizmu ("Rybołówstwo" 1990, № 6; Shalak i wsp., 1998). Białko Ryba ma dobrą strawność. Prędkość strawność i ryby Produkty mleczne są identyczne i zajmują pierwsze miejsce.

z tłuszczu ryb, które bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe są przede wszystkim sardynki, iwashi, makrela, gromadnik, śledzia i innych gatunków ryb tradycyjnie stosowane w żywieniu człowieka. Wkrótce ryby z integralnych spełnia Dzienne zapotrzebowanie człowieka na białka zwierzęcego do 7-24% w tłuszczach - przez 0,1-12 %, Włącznie z nienasyconych kwasów tłuszczowych, 0,1-18%.

Leczniczy efekt

rozpuszczalne w tłuszczach witaminy i D jest od dawna znane. Tak więc już w połowie XVII w. ludy Północy jest powszechnie stosowane do celów leczniczych i tranu podskórnego tłuszczu ssaków morskich (foki, wieloryby). Szczególnie duże witaminy A i D zawarte w tłuszczu z wątroby ryb. Bogaty w witaminę A gatunków ryb morskich, głównie olej z wątroby, dorsza (dorsz, łupacza, mintaja, itp.) rekiny, rdzawa, makrela i wiele innych. Zawartość witaminy D w wątrobie ryby waha się od 60 do 360 mg%, ale w niektórych gatunków osiąga ścinki 700-1900 mg%.

Witaminy rozpuszczalne w wodzie

(Grupa B) w konwencjonalnych metod przetwarzania ryb w znacznym stopniu zachowane. Podczas gotowania, niektóre z nich zawierały rozpuszczalnego ryb witaminy wchodzi bulion w związku z którymi powinny być wykorzystywane do celów spożywczych. Szczególnie dużo witamin z grupy B w ciemnym mięsa Atlantyku makrela, sardynki, tuńczyka (20 g na 100 g), nie jest konieczne w związku z zwiększenie białka w diecie człowieka.

Ryby - dobre źródłem minerałów. W celu wzbogacenia produkty mineralne substancje zalecane metody przetwarzania zmierzające do kompleksu Użycie zbyt części ciała ryb, w tym kości, w których zawartość minerały jest większa niż w innych tkankach.

Ryby są bogate w potas, wapń, magnez, fosfor, chlor, siarka. Zawartość fosforu w mięsa ryb średnia 0.20-0.25%. Szczególnie duże znaczenie fizjologiczne znajdują się w rybach, w bardzo małych ilościach, takich jak elementy żelaza miedź, jod, brom, fluor, itp. Z ryb mogą zaspokoić zapotrzebowanie dla żelaza o 25%, fosforu, magnezu - 50-70 - 20%. Owoce morza są bogatym źródłem jodu. Przeciętny ryb słodkowodnych zawiera 6,6 100 mikrogramów jodu na g suchej masy w kanałach - 69,1 mikrograma...


strona 1 z 12 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Gotowanie mięsa i gotowanej ryby, a ich wartość w opieki zdrowotnej żywieni ...
  • Podsumowanie na temat: Ryby i produkty rybne
  • Podsumowanie na temat: Ryby i produkty rybne
  • Podsumowanie na temat: Wymagania dotyczące jakości mięsa i trwałości. Opis gotowania smażone ryby
  • Podsumowanie na temat: Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach