Obliczanie i projektowanie układu kierowniczego

Kategoria: Transport

Ministerstwo Edukacji i Nauki Ukrainy Narodowy Aerospace University NE Żukowski

«HAI»

Departament

202

Wyjaśniające Uwaga do projektu przedmiotów

dyscyplina Budownictwo maszyny

Obliczanie i

konstrukcja mechanizm kierowniczy

Wykonawca:

uczeń VN Poliszczuk

Charków - 2005


Podsumowanie

Ten projekt jest

Pierwsze prace projektowe. Praca jest ostatnim etapem cyklu podstawowych dyscyplin technicznych.

główne cele są:

1. poszerzyć i pogłębienie wiedzy zdobytej od poprzednich cykli studiów,

2. internalizacji zasadę projektowania i budowy standardowych części i zespołów;

3. zapoznał się z Normy państwowe, itp.

Podczas projektu przedmiotów zostały zaprojektowane ramienia zwrotnicy koła zębatego (grupa 2), koło stożkowe jednostopniowa skos skrzynia biegów i dodatkowy pas, który odbył sprawdzenie obliczenia przekładni i kół przekładni zębatej stożkowej, jak również wał szybki i niskiej prędkości, skręcanie.

podczas obliczeń były opracował następujące rysunki: jeden krok rysunek montażowy stożkowy z dodatkowym napędem pasowym przekładni i jej głównych składników - Prędkość i wał przekładni zębatych stożkowych.


Baseline

kąt obrotu.

Stawka

skrętu .

RPM silnika.

moduł Obrót ramienia.

życia.


Wprowadzenie

Manipulator robota zawiera dwie części organicznie związane manipulator urządzenia i kontrolować. Urządzenie sterujące zawiera czujniki, elementy przetwarzania i przechowywania informacji, siłowniki urządzenia sterującego. Manipulator z punktu widzenia teorii mechaniki i mechanizmów - kompleks przestrzenny kontrolowane mechanizm z wieloma stopniami swobody, zawierający jednostki sztywnych i elastycznych skrzynia biegów i napędy.

Ruch manipulatora

przeprowadzone z napędów, które mogą być wprowadzane do ruchomego elementu lub na ruchomej podstawie. Liczba silników napędowych jest zwykle równa liczbie stopni Manipulator chociaż wolność podczas operacji technologicznych na System może zostać nałożone dodatkowe ograniczenia. Przeniesienie ruchu z linki mechanizm silnika odbywa się za pomocą kół zębatych różnych gatunków. Układ takich mechanizmów w miejscu na dysku Podstawa ta może być dość skomplikowany.

Technologiczny funkcje i budowa robotów przemysłowych określają następujące główne Parametry: Obciążenie, ilość stopni swobody, kształtu i wymiarów Obszar roboczy, a rodzaj systemu zarządzania błąd pozycjonowania.

W inżynierii

korzystać z zasad modularne kruszywa robotów przemysłowych.

moduł Agregat - to strukturalnie i funkcjonalnie niezależny moduł, który może być stosowany pojedynczo i w połączeniu z innymi modułami w celu stworzenia przemysłowej roboty z określonego pola układ, funkcje i typu urządzenia Kontroli.

Rozważ

przemysłowej Robot do maszyn sterowanych numerycznie CNC tendencję M20P 40.01 z kruszywa-modułowej budowy. Jest przeznaczony do eksploatacji instalacji automatyki" sprzątania" półprodukty i części, zmiana narzędzia i inne operacje pomocnicze przy obsłudze CNC.

Robot przemysłowy obejmuje następujące mechanizmy w różnych wersjach: obrotowe (M1); Wyciąg i niższy (M2); Wysięgnik (M3) obrót ręki (M4).

CNC typu pozycji kontroluje ruch rąk w cylindrycznym układzie współrzędnych, Cykliczna kontrola ruchu i szczotka clip-zwalnianie Tong, dając polecenia rozpocząć cykle maszyn i innych urządzeń technicznych, a także premia zespoły reagowania Po tych cyklach.

mechanizm kierowniczy Robot (moduł M2) zawiera silnik prądu stałego z paskiem zębatym i stożkowe koła zębate.

zadaniem kursu Projekt obejmuje uproszczony schemat kinemat...


strona 1 z 8 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Proces rozwoju produkcji stożkowe koło zębate i jest częścią przekładni zęb ...
  • Podsumowanie na temat: Mechanizm skrętu ramion robotów przemysłowych (moduł M4)
  • Podsumowanie na temat: Projekt skrzynia biegów Wał napędzany przekładni obliczenia i rysunek monta ...
  • Podsumowanie na temat: Obliczanie przekładni zębatych i ślimakowych w projektowaniu przedmiotów
  • Podsumowanie na temat: Definicja prędkości kątowej i przyspieszenia kątowego mechanizmu linki mani ...