Amnestia i ułaskawienie

Kategoria: Prawa i postępowania karnego

High School

Prywatyzacja i Przedsiębiorczości

wydziału wsparcie prawne działalności

pracy sterowania

na karne prawo

amnestii lub ułaskawienia

uczeń c. J2-2

PE

Moskwa

1998.


Spis treści

Wartość

1.Ponyatie i zwolnienie z karnego

karę .............................................. 2 ..................

2.Vidy zwolnienie z karnego

karę .............................................. 3. ...................

3.Amnistiya .................................................. 4 ............

4.Помилование.............................................................................10

5.Razlichiya między amnestii i ułaskawienia ............ 11

Литература....................................................................................13

1.Ponyatie i uwalnianie wartość z karnego

kara

Więcej

najstarszej prawa karnego był znany i kodeksach karnych wszystkich nowoczesnych państwach zapewnić liczba okolicznościach wyeliminować karę. W tym przypadku takie rozwiązanie nie oznacza, że ​​czyn popełniony stracił pewne cechy przestępstwo, a osoba, która popełniła to przestał być zagrożeniem dla innych.

W niektórych przypadkach użycie nawet skazany Najmniejszy surowość kary kryminalnej wynika istnienie wszelkich okoliczności faktycznych lub prawnych niemożliwe karnych lub niepraktyczne. Obecność różnych form realizacji zbrodniarza Odpowiedzialność dozwolone ustawodawca krajowy w celu zapewnienia systemu takie okoliczności, lub zakorzeniony w fizycznej niemożności, lub bezcelowość prawnych sankcji karnych, których przyczyną Zwolnienie z konieczności wszczynania sankcji karnych. Określenie" uwalnianie" oznacza nie sam proces, a ugolono wynik prawnej.

Jak wiadomo w

osobną (bardzo wielu) przypadków, zwolnienie z kary kryminalnej może poprzedzić zwolnienie z odpowiedzialności karnej. Jednak uwolnienie od sankcji karnej nie automatycznie (symultaniczne) uwolnienie skazany odpowiedzialności karnej. Co więcej, po zwolnieniu karna karna stosunki prawne przestają jego efekt, natomiast zwolnienie z kar za przestępstwa (Funkcjonalnie i zasadniczo obejmujące uwolnienie i na jego wyjazdem), że często zachowane (np. do terminu zapadalności lub usunięcia przekonań). W rozgraniczenie tych instytucji prawa karnego dzisiaj, ale wciąż nie może wziąć pod uwagę ich różne formy proceduralne: karne zwolnienie z kara karne, w przeciwieństwie do odpowiedzialności karnej, pod warunkiem, Tylko sąd.

ogólne widoki orientacji społeczno-prawne zwolnienie z kar za przestępstwa mają inną interpretację prawną i wymagają dla ich realizacji różnych przyczyn i warunków.

2.Vidy zwolnienie z karnego

kara

konsensus w sprawie klasyfikacji (Typologia) przesłanki zwolnienia z kary kryminalnej wśród ekspertów nie. Więc teoretycznie możliwe i praktyczne znaczenie wydaje Podział wszystkich znanych istniejącego krajowego prawa karnego rodzaje zwolnienia z kar za przestępstwa na bezwarunkowe i warunkowe, pod co powinno zapewnić bardziej szczegółową klasyfikację. Taki Stopniowanie prdopredelyaet nie tylko treść danego rodzaju wyzwolenia, zamówienie sama procedura uwalniania, ale również różnica prawa karnego efekty.

Na tej podstawie uważamy, trzy główne grupy.

Pierwsza grupa składa się z następujących bezwarunkowe uwolnienie: żołnierz z powodu jego choroby; należny przez potrącenie czas zatrzymania; w związku z wymianą części nieobsługiwanych kara w łagodniejszej formie kary; o upływie czasu wyrok z przekonaniem; po odbyciu kary.

tego rodzaju...


strona 1 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Zwolnienie z kary i odpowiedzialności karnej
  • Podsumowanie na temat: Zwolnienie z odpowiedzialności karnej i kary
  • Podsumowanie na temat: Zwolnienie z odpowiedzialności karnej i kary
  • Podsumowanie na temat: Zwolnienie z odpowiedzialności karnej i kary
  • Podsumowanie na temat: Zwolnienie z odpowiedzialności karnej w związku z upływem czasu