Rodzaje i cechy wspólników w prawie karnym

Kategoria: Prawa i postępowania karnego

INTERNATIONAL TAVRICHESKY Ekologia Polityka

UNIVERSITY

Zarejestrowany

Wydział

Dział: Prawa karnego,

pracy kontrola dotyczy 1

sprawie dyscypliny: prawo karne

temat: TYPY I PARTNERZY SĄ CECHY

PRZESTĘPSTWA Z PRAWA KARNEGO

TEMAT: typy i właściwości współudział w zbrodni

Prawa karnego,

P L N

1.WSTĘP

2.Ponyatie i znaki współudział w zbrodni

2.1 Cel dowody współudziału w zbrodni

2.2 Subiektywne objawy współudział w zbrodni

3.VIDY Współudział w zbrodni na podstawie prawa karnego

4.HARAKTERISTIKA Współudział w zbrodni

Artysta

4.1

4.2 zbrodnia Organizator

Inicjatorem

4.3

4.4 Wspólnikiem

5.ZAKLYUCHENIE

6.ISPOLZOVANNAYA LITERATURA

1. H H E D E N T

przeciwieństwie do innych idee społeczne i orientacje polityczne demokratycznego państwa prawa pod rządami prawa i prymatu prawnego praw człowieka i obywatela społeczeństwo, widać niemal jako przyszłego systemu politycznego Ukrainy. Rozwiązaniem tego problemu jest nie tylko w związku z tworzeniem nowoczesnych prawodawstwo, legalność państwa i jego organy, miejskie systemy i grupy społeczne, rzetelne, szybkie i uczciwe sprawiedliwości, niezależne sądownictwo, ale pokonywanie dojechać niebezpieczne poziomy nihilizmu prawnego, są teraz na skraju bezprawia w wszystkich sferach życia publicznego, i, co najważniejsze, tworzenie wysoki poziom kultury prawnej społeczeństwa i każdego człowieka.

Będzie to wymagało

nachwalić prawnej prawników i umiejętności urzędnicy i inne osoby zaangażowane w działania prawne. Użyteczności publicznej i prestiż tej działalności znacznie się zwiększa w okresie rewolucyjnych zmian, struktury społecznej i jej społeczeństwa nowe kierunki ekonomiczne i polityczne. Wszystkie powyższe stosuje się do różne gałęzie prawa, a prawa karnego jako wiodącej gałęzi prawa - podwójnie.

Instytut współudziału w przestępstwa słusznie uznawany za jednego z najbardziej złożonych zbrodniarza Prawo. Z biegiem lat otrzymał wiele uwagi w nauce prawo karne, ale do tej pory kwestia koncepcji partnerstwa nie może być zwany ostateczna decyzja. Powrót w 1902 roku, wybitny rosyjski uczony Profesor NS Tagantsev napisał, że doktryna o współudział jest chaotyczny stan (1). Po ponad 80 lat, mówi, że profesor F.G.Burchak Kwestia koncepcji współudział, pomimo licznych literaturze odnosi się do liczba kontrowersyjne. Prawie każdy autor na problem współudział oferowanego własnej, niech trochę różni się od innych, więc definicja współudział (2).

Jednak

niemożliwe zauważyć, że współczesna przestępczość na Ukrainie charakteryzuje się wzrostem liczby przestępstwa popełnione w współudziału. Szczególne zagrożenie dla społeczeństwa przestępczości zorganizowanej, jak w strukturze społeczeństwa działać razem, zjednoczony i celowe przestępcę Związki, które utrudniają nie tylko prawa karnego, ale i polityki społeczno-gospodarczej.

_____________________________

1.Russian karne pravo.Spb., 1902.T.1 S.735

2.Burchak FG Współudział: problemy.K.1986.S92 społeczne, prawne i kryminalistyczne

następujące propozycje rozrywki - rodzaje i CECHY współudział w zbrodni na podstawie prawa karnego - daje okazją, aby zrozumieć tak złożony i wielopłaszczyznowy problem, jak problem odpowiedzialności karnej za współudział w zbrodni.

2.OBEKTIVNYE ZNAKI współudział w zbrodni

2.1 Artykuł 19 Kodeksu Karnego Ukraina określa współudział jako celowego wspólnego uczestnictwa dwóch lub więcej osoby w popełnieniu przestępstwa. Na podstawie definicji ustawowej samodzielnie obiektywne i subiektywne objawy współudział w zbrodni.

Z obiektywnego

współ...


strona 1 z 9 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Pojęcie i cechy współudział w zbrodni
  • Podsumowanie na temat: Współudział w zbrodni: rodzaje i formy
  • Podsumowanie na temat: Odpowiedzialność za współudział w zbrodni
  • Podsumowanie na temat: Teoretyczna analiza instytucji prawnej współudział karnego
  • Podsumowanie na temat: Znaczenie instytucji współudział karnego