Doskonalenie systemu zarządzania

Kategoria: nauk o zarządzaniu

Rozdział drugi :" Decyzja- decyzje dotyczące zarządzania"

1. zasady i etapy podejmowania

decyzji kierownictwa

Wczesne

lub później, menedżerowie muszą przejść z analizy ostatnich wydarzeń działania. Idealnie, jeśli działanie jest motywowane właściwej analizy problemu, sprawdzić przyczyn zwężających się do punktu, w którym można bezpiecznie kontynuować do roztworu. Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie działania są motywowane muszą odpowiadać tego problemu. Doświadczeni menedżerowie są stale podejmowanie działań w celu poprawy sytuacji, zwiększając zapotrzebowanie na papier i zapobiegać występowaniu problemów, które mogą stanowić zagrożenie zakłócenia realizacja bieżących planów.

Będąc

w czasie rzeczywistym, menedżer wybiera działania (alternatywne), co może często realizowane w przyszłości. Problemem jest to, że czasami jest to konieczne nawet porównać względne skutki alternatywnych, bez uprzedniego powiadomienia danych. To jest niemożliwe, aby dokładnie wiedzieć, co się stanie, gdy wybierzesz inną alternatywę. Menedżer powinien rozważyć alternatywy pewnie zająć stanowisko i powiedzieć, że, na przykład, alternatywą byłoby lepiej spełniać wyznaczone cele niż Alternatywą B lub C. Jednak, jest to złożony proces przenoszenia do prawdy.

Istniejące

niepewność w podejmowaniu decyzji może stworzyć kilka sytuacji, w która nie jest wykluczone zamieszanie" determinację" i " Podejmowanie decyzji". W wielu przedsiębiorstwach, menedżerów ocenia i nagrodzony za, jak szybko i pewnie oni podejmują decyzje. Niepewność w tym przypadku, jest uważana za oznakę słabości. Z Zarządzający będzie szybkie i zdecydowane osądy i wysoce ocenia swoją gotowość do wykonania decyzji, pomimo trudności. Teoretycznie jest to prawda, ale w praktyce nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie działania.

W

Zarząd zdecydowanie uznać za zdolność do podejmowania decyzji i przekształcić go w rzeczywistości. Decyzji - umiejętność analizowania krytyczne informacje i dokonać najlepszego wyboru. Ważne jest, aby łączyć zarówno te zdolności. Niekończące się analizy sparaliżować również niepożądane i jak do podejmowania decyzji pod wpływem kaprysu, spontanicznie.

podstawie decyzji Rozwiązania do zarządzania firmą opiera się na czterech głównych zasadach, ignorując które (pełne lub częściowe) może prowadzić do błędnych decyzji i niezadowalające wyniki. Przestrzeganie tych zasad pozwala również otrzymywać wysokiej jakości rozwiązania na wszystkich poziomach organizacji.

Pierwsza zasada - to zasada organizacyjna zgodności. Formularz musi być przystosowane do sprawnego wdrożenia obligacji, co ułatwia proces podejmowania decyzji i monitorowanie ich realizacji. Nie możemy ignorować faktu, Fakt, że władza i odpowiedzialność w coraz większym" z ręki do ręce." Tylko r. na menedżerów odpowiedzialnych za wyniki ich Decyzje mogą najlepiej przygotować kadry.

Druga zasada : Polityka, strategia i cele muszą być jasno określone, tak aby mogą oni podejmować decyzje o charakterze ogólnym w odniesieniu do nowych typów działania, które wykraczają poza dzisiejszych potrzeb.

Trzecia zasada wymaga mają wystarczające wiarygodne dane na temat zmieniających się warunków, niezbędne do utrzymania skutecznej komunikacji pomiędzy poziomem Senior i niższy poziom jednostek organizacji funkcjonuje. Niezwykle ważne jest, aby wybór dostępnych danych, tak, że menedżerowie poziom miał do dyspozycji tylko te fakty, które są naprawdę potrzebne, i nie przeciążony znaczenia materiał faktyczny.

Czwarta zasada zapewnia elastyczność, bez którego może pozostać niewykorzystana niezliczone możliwe. W idealnych warunkach (obecność szczegółowy...


strona 1 z 15 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...
  • Podsumowanie na temat: Proces podejmowania decyzji polityki zagranicznej: działania NSS podczas ad ...
  • Podsumowanie na temat: Jakie jest znaczenie analizy sprawozdania finansowego za decyzje dotyczące ...
  • Podsumowanie na temat: Metody podejmowania decyzji w zakresie zarządzania dla danego problemu
  • Podsumowanie na temat: Pułapek, które czekają na nas podczas podejmowania decyzji