HR Management

Kategoria: nauk o zarządzaniu

Kariera Intraorganizational- oznacza, że ​​dany pracownik w trakcie ich zawodowe Aktywność przechodzi przez wszystkie etapy rozwoju: szkolenia, ubieganiu się o pracę, rozwoju zawodowego, wsparcie i rozwój indywidualnego profesjonalisty umiejętności, pensiyu.Eti pielęgnacji betonu pracownik przechodzi etap konsekwentnie w murach własnej kariery może być organizatsii.Eta wyspecjalizowane i naspetsializirovannoy.

Kariera interorganizational- oznacza, że ​​dany pracownik w trakcie ich zawodowe Aktywność przechodzi przez wszystkie etapy rozwoju: szkolenia, ubieganiu się o pracę, rozwoju zawodowego, wsparcie i rozwój indywidualnego profesjonalisty umiejętności, pensiyu.Eti pielęgnacji betonu pracownik przechodzi etap konsekwentnie w różnych organizacjach. To może być kariera wyspecjalizowane i nie specjalizuje.

Specialized kariery charakteryzuje się tym, że dany pracownik w Oczywiście ich aktywności zawodowej przechodzi przez różne etapy Rozwój: szkolenia, ubieganiu się o pracę, rozwój zawodowy, wsparcie indywidualnych umiejętności zawodowych, emerytury. Te kroki szczególności pracownik może kolejno przechodzić zarówno w jednym i w różnych organizacje, ale w ramach zawodu i dziedziny działalności, w którym spetsializiruetsya.Naprimer, szef marketingu stała się jedną organizacją Szef marketingu innej organizacji.

Ten

przejście obejmuje zarówno zwiększenie wynagrodzenia za pracę lub z przesiadką treści lub promocji np. sluzhbe.Esche, szef HR został mianowany zastępcą dyrektora Zarządzania Personelem organizacja, gdzie pracuje.

niespecjalistyczne kariery , ten rodzaj kariery jest szeroko rozwinięte w Yaponii.Yapontsy stanowczo uważa, że ​​głowa powinna być Specjalista może pracować w dowolnej części firmy, zamiast dowolnego oddzielne funktsii.Podnimayas drabiny, osoba musi mieć okazja, aby spojrzeć na firmy z różnych punktów widzenia, nie zatrzymując się na jednym pozycje dla więcej niż 3 goda.Schitaetsya zupełnie normalnym, jeśli głowa Dział sprzedaży jest zamienione z szefem działu zaopatrzenia. Wielu Japończyków liderami w początkowych etapach kariery pracy w związkach zawodowych. W rezultacie Japoński szef takiej polityki ma znacznie mniejszą objętość specyficznej wiedzy (która w każdym przypadku tracą swoją wartość po 5 latach) jednocześnie posiada całościowy obraz organizacji, poparte Oprócz własnego doświadczenia. Etap tego pracownika kariery może uchodzić za jednego, i różnych organizacji,

Kariera pionowa- rodzaj kariery, która jest najczęściej związane pojęcie kariery biznesowej, więc w tym przypadku promocja najbardziej widoczne. Pod pionowym kariery rozumiane prowadzić do wyższego poziomu hierarchii strukturalnym (wzrost Pozycje, które towarzyszy wyższy poziom wynagrodzenia).

Kariera poziomej zobacz kariera, która obejmuje zarówno przeprowadzki do innego obszaru funkcjonalnego działalność lub do wykonywania usług szczególną rolę na scenie, nie że trudno sformalizować struktury organizacyjnej (np. służąc jako tymczasowy szef grupy zadaniowej, programy, itp.); do poziomej kariera może również obejmować rozszerzenie lub komplikacji zadań na poprzedni etap (zwykle z odpowiednim opłat zmianami). Koncepcja poziomej kariera nie oznacza niezbędny i ciągły ruch w górę hierarchii organizacyjnej.

Kariera ukrytych rodzaj kariery, będąc najmniej oczywiste dla innych. Ten rodzaj kariery dostępna w ograniczonym kręgu pracowników zwykle mają duże interesy komunikacja na zewnątrz organizacji. Zawodowego pod odśrodkowej ruch jest rozumiane Zarządzanie jądra organizacji. Na przykład zaproszenie do pracownika do niedostępnych Nominacje innych pracowników, spotkania, formalne i nieformalne natura, uzyskania dostępu pracownika do nieformalnych źródeł informacji, poufność, niektóre ważne instr...


strona 1 z 11 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Początek rozwoju kariery zawodowej nie jest limit
  • Podsumowanie na temat: Jeżeli pracownik nie jest uprawniony do tego urlopu może
  • Podsumowanie na temat: Zachowanie kariery pracowników w organizacji
  • Podsumowanie na temat: Pojęcie i etapy kariery biznesowej
  • Podsumowanie na temat: Planowanie i rozwój kariery zawodowej