Decyzje dotyczące zarządzania

Kategoria: zarządzanie

PRZYJĘCIE MAKING Przygotowanie rozwiązania Efektywna

rozwiązania - klucz do istnienia przedsiębiorstwa handlowego. Są istotnym elementem każdego z pięciu funkcji kontrolnych. Rejestracja Kierownictwo powinno zazwyczaj średni poziom podejmuje decyzje niezbędne dla pomyślnego funkcjonowania swoich jednostek, a następnie zaczynają biec szybko zdaje sobie sprawę, co oznacza podejmowanie i jak trudno znaleźć prawo."

Niech najpierw

zdefiniowanie rozwiązań do zarządzania treścią. Jeżeli zwracamy się do słownika, Możesz przeczytać decyzję -. Akt dochodzenia do ostatecznego wyroku" W związku z decyzjami administracyjnymi, oznacza to, do wyboru pewną Oczywiście działania możliwych alternatyw.

Proces Roztwory szkolenia może być uważany jako składający się z pięciu głównych etapów:

1. Produkcja problemy.

2. Wykrywanie alternatywy.

3. Wybór najlepiej Alternatywnie lub alternatywy.

4. Wprowadzenie rozwiązania w praktyce.

5. Sprawdzać wynik.

1. Oświadczenie problemu.

Wiele złego

Rozwiązania zostały spowodowane przez fakt, że człowiek, który je wziął nie rozumie problemu. Kierownictwo często zobaczyć problemy tam, gdzie ich w rzeczywistości nie. Jest to tylko ich zewnętrzne oznaki lub objawy.

Jednak

istnieje kilka prostych trików, które pomogą Ci zrozumieć, czy nie dobrze zrozumieć problem. Oto one. Przede wszystkim opisać problem pisanie - jeśli nie, to nie rozumiem, jeśli to nagrane, nie oznacza to, że poprawnie zrozumieli problem. Jednakże, proces zapisu pomoże zrozumieć jego istotę. Częstym błędem w tym przypadku jest nadmierne ogólność, niejasność brzmienia. Język, takich jak:" Musimy coś zrobić Bezpieczeństwa" - bezużyteczny

. Jeśli Twoja firma

ponosi straty, problem powinien być sformułowany w następujący sposób:" Jak zmniejszyć straty?" To jest tylko objawem. Konieczne jest, aby dowiedzieć się, co prowadzi do strat. Może ceny produktów są zbyt niskie lub zbyt wysokie koszty? Być może powinni lepiej zrozumieć potrzeby klientów i po prostu zmienić produkty ona w pełni zaspokoić popyt na rynku. Bez względu problemem jest łatwiejsze zrozumieć, jeśli starają się sformułowanie go na piśmie.

drugie Recepcja zidentyfikować prawdziwy problem jest to, że pierwszy, który przyszedł mi do głowy wyjaśnienie uznać za objaw (jak to zwykle bywa). Następnie zadać sobie pytanie, pytanie:" Co spowodowało ten objaw?" Powtarzaj ten proces, dopóki nie przejdzie w impasu. Jeśli poprawnie przeanalizował sytuację, tutaj w katalogu głównym problemy.

trzecie Recepcja jest to, że szukać pomocy u przyjaciela lub kolegi. Ale przed poprosić o pomoc, upewnij się, że naprawdę starał się rozwiązać problem samodzielnie. Inaczej nigdy nie nauczyć się podejmować własne decyzje. Zakładając że problem jest określony poprawnie, można przejść do następnego kroku.

2. Identyfikacja rozwiązań alternatywnych.

drugi etap jest możliwe, aby znaleźć alternatywne rozwiązania. Zwykle nie powoduje większych trudności jeśli przeniknęły głęboko do sprawy. Później wykonane próbuje zidentyfikować prawdziwy problem, to prawdopodobnie będzie rozwijać Widok z jego możliwych rozwiązań. Innym sposobem na znalezienie alternatywy może się" burza mózgów", podejmowane przez Ciebie, sam lub z drugiego. W" burzy mózgów" niech wyobraźni i napisać każdy, który przyszedł Decyzja headshot, nie ważne jak głupie, dzikie lub nieprawdopodobne może się to wydawać. W tym , podczas gdy krytyka jest zabronione. Wystarczy spisać wszystkie te pomysły. Innym podejściem do , które jednak, że łatwiej jest niż zrobić to graficznie przedstawiają wszystkie możliwości logicznych. Jest to bardzo ważne dla tego pisania naprawić każdą alternatywę, tak aby potem m...


strona 1 z 19 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...
  • Podsumowanie na temat: Jeżeli pracownik nie jest uprawniony do tego urlopu może
  • Podsumowanie na temat: Pojawienie się psychiki. Sytuacje, w których psychika nie jest potrzebne, ...
  • Podsumowanie na temat: A jeśli młody człowiek skłonny jest biseksualizm