Christeva i semanaliz literacki

Kategoria: Literatura zagraniczna

Federalna

Edukacja Agencja Federacji Rosyjskiej

Rosyjski

State University. Kant

Wydział

Filologia i Dziennikarstwo

Departament

Historia literatury rosyjskiej

Yu Kristeva i semanaliz literacki

Kaliningrad

2010


Wprowadzenie

Julia Kristeva

- znany filozof, pisarz, naukowiec, członek ruchu feministycznego we Francji. Dawno Christeva był członkiem grupy" Tel Quel", który otrzymał wymienić na tytuł czasopisma, która została założona przez Francuzów pisarz Philippe Sollers. Grupa" Tel Quel" miały znaczący wpływ na pracę badacz. Głównie w strukturalistów, grupa skoncentrowała Dbałość o języku jako punkt wyjścia myślenia o tej sprawie i zrozumieć historię jako tekst i adres e-mail, a nie w reprezentacji, ale jak produkcja. Na tej podstawie Grupa starała się opracować nową koncepcję opisu praktyk społecznych.

W różnych latach

Yu Prace Kristevej zostały napisane:" Polylog"," Zniszczenie poetyki" " Semiotyka" itp.

poetykę semiotyka intertekstualność genotekst


główna część

raz pierwszy termin" semanaliz" J. Kristeva użyto w" semiotyki". " Semanaliz jest teoria wartości tekstowej" , oznaczający studiowanie i jego działalność Typy w tekście, który został opracowany przez J. Kristeva alternatywnie semiologia Ferdynanda de Saussure'a. Semiologia -" nauka badająca życie znaków w w społeczeństwie" , napisał de Saussure'a w swoich" Uwagach dotyczących językoznawstwo ogólne" , w ten sposób głoszenia zasadniczą rolę zaloguj się jego teorii. Znak, według Saussure'a, jest struktura binarna, gdzie w ten sposób, z jednej strony (płaszczyzna ekspresji), a drugi oznacza (plan zawartości).

Yu Kristeva zaprzeczył również Dominacja Znak oferuje zmianę znaku z jego historycznej koncepcji rozwój," jego związek z różnych rodzajów praktyk oznaczający i jej rola w nich." Nauka ta musi być zbudowany" nie tak" semiologii" lub" semiotyka", ale raczej jako krytykę rozumieniu, jego elementów i prawa - Jak semanaliz" , który będzie oparty na teorii" naukowego systemu Bohaterowie opowieści i historii, jako system znaków" i będzie miał kluczowe znaczenie orientację.

ważne dla zrozumienia semanaliza kategoria jest tekst. Tekst Christeva rozumieć jako przedmiot tekstoporozhdenija wyniku, jeśli proces jest tekstoporozhdenija znaczenie. Tekst - jest produkcja, a nie produkt. Badacz traktuje ten tekst jako" rodzaj urządzenia translingvisticheskoe" jako" tekst wydajności" , która jest wewnętrznym miernikiem literatury (tekst)," nie jest literatura (tekst), tak jak w każdym miejscu pracy jest miarą wewnętrznego kosztować, ale nie koszty." Tekst nie pokazuje prawdziwych, Tekst przemienia rzeczywistość.

Jednak

obiekt semanaliza J. Kristeva nie staje się każdy utwór literacki, ale jedynym, który musi podpisać i semiotycznej praktyka" jest ideologeme już zakończone, zamknięte na samym jej początku." " Ideologem" J. Kristeva nazywa przecięcie danej organizacji jako tekst semiotyczne praktyki z innych wypowiedzi, że pochłania przestrzeni lub do którego wysyła się do miejsca, poza jego tekstów. Ideologia jest intertekstualne funkcja definiowania struktury tekstu współrzędne historycznych i społecznych.

W teorii

​​Yu Kristeva znajdują się dwa pola - semiotyczne i symboliczne, na skrzyżowaniu, które tam jest" mówienie temat." Semiotycznej jest dolingvisticheskoe Przestrzeń języka, który jest fundamentalny etap tworzenia Temat. Jest on oparty na znaku. Przedmiotem tego dyskursu identyfikuje ze znakiem. Same symboliczne wystąpienie wpływa" inne" (Destination). Średniowiecze, mówi Kristeva, były czasy, kiedy każdy z charakterem Element ten ma wartość korelacji z innym elementem panowania oznaczał.

związku semiotycznej symboliczne i mogą być porównywane z pojęciem" ge...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Co to jest tekst
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Tekst literacki jako sposób tworzenia słownictwa umiejętności w języku spec ...
  • Podsumowanie na temat: "Miłość - jest, kiedy chcesz, co nie jest, i nie będzie się działo&quo ...
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...