Ibragimov Galimdzhan Girfanovich

Kategoria: Literatura zagraniczna

Ibragimov Galimdzhan Girfanovich


Spis treści

1. Biografia

2. Pracy w magazynach i działalności politycznej

3. Działania literackie

4. Pamięć

Lista Literatura


1. Biografia

Nawet duże słowo

" Pisarz" nie ujawnia różnorodne osobowości Galimdzhana Ibragimov, swoją rolę w duchowej historii narodu Tatarów. Artysta, zawarte w ich Prace podstawowych zasad realizmu socjalistycznego, duża krytyk i teoretyk literatury, wybitny uczony, mąż stanu i publicznych działacz, był pionierem nowej kultury narodowej.

Ibragimov Galimdzhan Girfanovich (1887/38).

Urodził się 12 marca 1887 w rodzinie, w miejscowości mułły Sultan Muratovo Sterlitamaksky County. Do 11 roku życia uczęszczał do wiejskiej szkoły, a następnie - w Orenburg w madras mułły Wali, z tyłu protest przeciwko systemowi edukacji szkolnej została wyłączona.

Scholastyka (grecki " Szkoła Scientist") - reprezentuje systematyczną filozofię średniowieczną synteza chrześcijańskiej (katolicki) teologii i logiki Arystotelesa.

Wkrótce

G. Ibragimov przeniósł Ufa i naukę w szkołach wyższych wschodnich - madras muzułmańskich " Galia", z którego również wydalony do występowania przeciwko administracji.

G. Ibragimov Nauczyciel w Kazachstanie, na Kaukazie, w końcu przyszedł w 1909 roku w Kazaniu intencje, aby przejść do uczelni (on teraz mieszkał na ulicy. ormiański Spartacus, 15). Ale drzwi" świątyni nauki politycznie wiarygodne" do Młodzież tatarskie były zamknięte. W 1912 roku udał się do Kijowa, gdzie Audytor był na uniwersytecie.

2. Pracy w magazynach i Aktywność polityczna

Ibragimov Tatar twórczości pisarza

się od jesieni 1913 Luty 1914 G. Ibragimov był sekretarzem wykonawczym w Tatarski literacki magazyn" Reason". W 1917 roku, wraz z F. Saifi-Kazanly i Sh Sunchaleem publikacji gazety" Irek". G. Ibragimov - jeden z organizatorów i Przywódcy Partia Tatar-lewicowych eserowców Baszkirski muzułmańskich. W 1917-1918 lat. został wybrany zastępcą Milli Mejlis. W 1918 r. G. Ibragimov, wraz z M. Vakhitov i Sh Manatovym udział w organizacji dla Komisariatu Muzułmanów, był zastępcą przewodniczącego Komisariatu. W latach 1919-1920. on był członkiem Centralnego Wojskowego Kolegium Muzułmańskiego i jednocześnie doprowadziły do ​​redakcji działu prasowego Centralnego Kolegium Wojskowego muzułmańskim oraz redakcja działu prasowego Centralnego Biura organizacji komunistycznych Ludy Wschodu, pracował w magazynie" Wschód jest czerwony".

Od 1920 Ibragimov pracował w Ludowego Komisariatu Oświaty Tatarstanu. W 1925 r. stał na czele Ośrodek akademicki, a także prezes Urzędu tatarskim Badania. Piąty Zjazd Rad IBRAGIMOV został wybrany członkiem Prezydium TatTsIKa. Zagrał główną rolę w tworzeniu, rozwoju kultury tatarskiej i Edukacji.

Od 1918/24 Ibragimov mieszkał w domu na ulicy 21. Chernyshevsky (obecnie ul. Kreml). Później 33 mieszkał w domu na ulicy. Komisariat (obecnie ul. Mushtari). W 1927 roku wyjechał traktowane na Krymie. Mimo poważnej choroby (gruźlica), kontynuował Działania literackie i społeczne. W 1928 roku został wybrany członkiem Ibragimov Państwowa Akademia Sztuki ZSRR. 13 sierpnia 1928 był Bohater Pracy.

w 1937 r. w Jałcie na podejrzenie o" udział w nacjonalistycznej organizacji kontrrewolucyjnej i prowadzenie działań mających na celu wywrotowych podważając gospodarki narodowej republika," G. Ibragimov został aresztowany i przewieziony pod eskortą do Kazania. W Wkrótce został przeniesiony do szpitala więziennego. 21 stycznia 1938 Writer zmarł w szpitalu oddziale więziennym.

Galimdzhan Ibragimov wykonane ogromny wkład w rozwój kultury tatarskiej. Był utalentowanym pisarz. Powszechnie znany z powieści" młodych serc" (1912)," Nasz Czas" ...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Galimzhan Ibragimov - klasyka literatury Tatar
  • Podsumowanie na temat: Khamzat Ibragimov
  • Podsumowanie na temat: Organizacji i rozwoju nauki historycznej narodowej w 1917 roku - na początk ...
  • Podsumowanie na temat: System polityczny w ZSRR w 1920 roku i na początku 1950 roku. Tworzenie to ...
  • Podsumowanie na temat: Rozwój kultury w 1920 roku - 1930gg.