Obraz bohatera w portretów literackich KG Paustovskogo

Kategoria: Literatura zagraniczna


Term pracy

na:


" obrazu bohater portretów literackich KG Paustovskogo"


Wprowadzenie

Wątek zajęć" wizerunek bohatera portretów literackich K.Paustovsky" pozwolił zidentyfikować problemy, które mają być pokryte w ramach Godziny: początkowo powinna odnosić się do historii gatunku portretów literackich z zidentyfikować jego możliwości. Następne - badanie analityczne poglądy literackie i estetyczne K.Paustovsky, problematiziruemoe Pytanie: dlaczego pisarz zainteresowany gatunku Esej artystyczno-dokumentalny.

Rozdział II staje się ważne, szczegółowe badania portretów literackich K.Paustovsky akcentowanie na artystycznych cech obrazu chronionego prawami autorskimi. Drugi części tego rozdziału przedstawiono analizę porównawczą biografii Aleksander Zielony i portret literacki K.Paustovsky" Życie Aleksander Grin" . W związku z tym, należy zdefiniować cele i cele pracy, , które muszą być rozwiązane.

Cele Praca:

1. Studium życia i kariery literackiej i estetycznej, KG Paustovskyy widoki - rosyjski pisarz, eseista .

2. Nauka teorii literatury: struktura sztuki dzieł sztuki i kompozycji gatunków literackich, szczególnie małych gatunków literackich, znaków w fikcji, grafika bohaterem.

3. Badanie metod analizy lingwistycznej artystycznej działa. Porównywalnie - metoda porównawcza, mapowanie asocjacyjne jako wiodące metodami analizy techniki.

Zadania Praca:

1. Zidentyfikować cechy gatunku literackiego portret

2. Określić rolę literackich i estetycznych poglądów

K.Paustovsky w rozwoju gatunku artystycznej i dokumentalnej portret.

3. Dzięki tej metodzie porównania - w porównaniu do określenia roli naczelnego Bohater w eseju literackiego K.Paustovsky" Życie Aleksandra Green».

Paustovsky literacki Zielona biografia


1. Literacki portret

Historia

1.1 gatunek literacki portret

Stan

gatunek zawsze obejmuje historycznie związane cechy i właściwości, a W tym sensie, gdy weźmie się pod uwagę charakter literacki rosyjski Portret aspekcie historycznym-typologiczne, przedstawia ciekawy obraz. Praktyka jego istnienia w literaturze rosyjskiej i historyczne Ruch gatunku oferuje ciekawe i oryginalne. Pierwszy literacki portrety zostały opublikowane w czasopismach. " Pionier" w Europie Zachodniej stał Sh Sainte-Beuve. W 1829 roku w czasopiśmie" Revue de Paris" zostały wydrukowane przez jego portrety Corneille, Boileau, La Fontaine. Historia portretu w krytyce rosyjskiej zaczyna z Karamzin" Herald Europy", w którym opublikował biografię wydawcy JEŚLI Bogdanovich (Herald of Europe, 1803, № 9-10). Wiele Rosyjskich czasopism, w tym historii sztuki, mają specjalne działy zwany" Biografia" lub" Biografia i neurologii." Tak więc, w" Journal Dramat na 1811" (Moskwa)," Journal of Sztuk Pięknych" (Petersburg, 1823); Magazyn" Rosyjski Repertuar Teatru" (1823), czasopismo" The Artist" (Moskwa, 1889) i inni mieli specjalne wydziały, które opublikowane podobne Szkice portret. Następnie gatunek wyszła poza krytycznych odcinkach i typy dzienników przekroczyła granicy publikacji.

osobliwość portret literacki jest fakt, że w Europie i Rosji On urodził się jako gatunek krytyki literackiej oraz w związku z narodzinami tak nazywa" new romantic metoda».

Zwolennicy Romantyzm w krytyce literackiej, jak wiadomo, koncentruje się na osobisty początek:" Umieszczając osobę w centrum sztuki, koncentrując na temat relacji między człowiekiem a społeczeństwem, nowa metoda wymaga historyczne i specyfiki krajowej w ich ujawnienia" , i zakłada się w kolej, lojalność, uczciwość w przekazywaniu życia i okoliczności psychologia bohatera. Zasady te tworzą podstawę działalności twórczej założyciel gatunku p...


strona 1 z 13 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Oryginalność gatunku literackich opowieści o czasach sowieckich
  • Podsumowanie na temat: Portret literacki
  • Podsumowanie na temat: Wywiad-portret jako gatunku dziennikarstwa telewizyjnego
  • Podsumowanie na temat: Rozvitok mają uyavlen Molodshii shkolyarіv lekcji portret gatunku Obrazotvo ...
  • Podsumowanie na temat: Gatunek literacki język rosyjski