Zasoby tekstów dziennikarskich zdjęciu

Kategoria: Dziennikarstwo

Ministerstwo Edukacji

EDUKACYJNA PAŃSTWA POWOŁANIE

SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

«VORONEZH STAN UNIWERSYTET

Katedra Historii Dziennikarstwa

Zajęć

tematyczne:" zasoby dziennikarskie z tekstu zdjęcie »

Woroneż w 2011 r.


Zawartość:

Wprowadzenie

1. Dziennikarstwo jako formy aktywności twórczej

2. Nauka Imagelogy

3. Zasoby dziennikarstwo na obrazku tekst

Wnioski

Referencje


Wprowadzenie

Formacja Wizerunek osoby publicznej, polityka lub firmy staje się coraz ważniejsza. Czy jest to nowa firma lub ogromny koncern, poseł do Dumy Państwowej, lub specjalista w danym obszarze, artysta czy pisarz - w obliczu konieczności stworzenia obrazu. Jak społeczeństwo postrzega je? Jak przyciągnąć uwagę do swojej osoby lub firma? Jak pokonać konkurencję? Wszystkie te pytania są odpowiedzi młody i szybko się rozwija nauka imageology. I dobrze Obraz składa się z tekstu można osiągnąć nie tylko popularność i sukces, ale zysk.

Podczas tworzenia

mody lub PR-test powinien być korzystania z zasobów dziennikarskim stylu: wyrazistych środków, specjalne figury mowy, porównań, synonimów itp. na aspektach szeregach Tworzenie obrazu i tekstu zostaną omówione w mojej pracy oczywiście.

dziennikarstwo Tekst imageology


1. Publicystyka jako rodzaj twórczości

Przed mówić o dziennikarstwie jako szczególnej formy działalności twórczej, pierwszy powinna zajmować się jego definicji. Nie ma jednej definicji dziennikarstwo. Ale do mojego tematu zajęć najlepiej nadaje się następujące.

Reading - (. Od Lat Publicus - publiczny) - rodzaj prac dotyczących prądu Obecne problemy i zjawiska życia i społeczeństwa. Odgrywa ważną polityczną i rolę ideologiczną, jako wyraz pluralizmu opinii publicznej w w tym pojawiające się po ostrych problemów życia.

Dla

dziennikarstwo nauka, teoria jest zawsze środkiem, który prowadzi do pewnej Cele - praktyczne wnioski. Można powiedzieć, że odnosi się do nauki dziennikarstwa społeczeństwa i państwa: czerpie z uogólnień naukowych i zwraca je w instrukcja. Przyspieszony puls życia publicznego, co wymaga ich Kierownictwo są zawsze pewne i gotowe opinie, nie daje w dziennikarstwie nie ma miejsca na wątpliwości i wahania. Z pewności siebie często zmuszeni dziennikarstwo Wnioski ostrożny przed nauką i rozwiązuje problemy, które są w jakiś sposób musi być skierowana bezpośrednio; zawsze subiektywny, nie jest tak bardzo od badania przeszłości, wiele idealnego przyszłości. Na wskroś Istnienie najbardziej jaskrawe przykłady dziennikarstwa znajdziemy go w postaci broszury. Według Igora Dedkova" dziennikarstwa - najwyższy rodzaj dziennikarstwa. To wyróżnia się tym, że jest zawsze pełna kontrowersji, sporów, walczyć o nowe pomysły.

Zaczynając

dziennikarstwo można zobaczyć w odległej przeszłości literatury; Ernest Renan, nawet Biblijnych proroków nazywa publicyści antyku. Oczywiste jest jednak, że dziennikarstwo w nowoczesnej formie jest tworzenie nowej historii dla wszystkich które - z prekursorów Reformacji - oznaczone przez rozwój mocny dziennikarstwo, które należały do ​​wybitną rolę w inicjowaniu i organizowaniu najważniejsze ruchy społeczne. Wartość ta wzrosła od dziennikarstwa Pojawienie prasy periodycznej. Rola dziennikarstwa w nowoczesnym życiu ogromne. Nawet w tych przypadkach, kiedy chodzi o opinię publiczną, to wpływ na niego, dając mu wyraźny wyraz i modyfikowanie go w jednym kierunku lub drugiego.

Dziennikarstwo przedstawione wszystkie rodzaje ludzkiej kreatywności - naukowych, artystycznych, publicysta. Dwa pierwsze typy nie są sednem dziennikarskie wiedza o rzeczywistości, ale są widoczne w mediach. Informacje naukowe niezbędne do tworzenia prawdziwego obrazu świata w zaby...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Dziennikarstwo jako profesjonalnego zawodu i rzemiosła
  • Podsumowanie na temat: Kuhn na rewolucji naukowych. Zmiana naukowych paradygmatów i dziennikarstw ...
  • Podsumowanie na temat: Rola metafory w tekstach dziennikarstwo naukowe
  • Podsumowanie na temat: Projekt autorski jako szczególny rodzaj dziennikarstwa on-line
  • Podsumowanie na temat: Dziennikarstwo śledcze w mediach smoleńskiej