Macracanthorhynchiasis świnie

Kategoria: zoologia

polymorphiasis kaczki zwane Acanthocephala rodzaj Polimorphus Sem. Polimorphidae: P. magnus sive P. minutus. Pierwszy pasożytuje widok głównie w jelicie cienkim (75%), a po drugie - w grubości (80 %).

patogenów. Wrzecionowate ciało, o długości 9,2-14,7 mm. Trąba dużą liczbę (ponad 100) haki. Rozszerzona część przednia jest uzbrojony w kolce. Mężczyzna owalnym jądra znajduje się w przedniej trzeciej części szyjki; Istnieją cztery gruczoły intestiniform forma 3,32-3,34 mm długości. Kopulacyjne bursa dzwon tworzą się w końcowej części jamy ciała, jej boku i uchyłka 18 palczaste listki. Jaja wrzecionowate, o długości 0,13 mm. Szerokość 0,22 mm, grubość powłoki, składająca się z trzech warstw, znajdujących się wewnątrz acanthor - zarodek. P. magnus inny z P. minutus duży rozmiar, jajowate, wydłużone haki trąbę i lokalizacja.

Pośredniego

gospodarze - dla gatunku P. magnus - Gammarus-Frutti amphipod Astacus sive Carinogammarus roeselii; zbiornik Strona główna - osiem gatunków ryb.

Biologia patogeny. Rozwój Polymorphus występuje według schematu dla ogólnego akantotsefal. W organizmie, przeciwciała wytworzone w 14-15 dni w temperaturze 18-25 0 C, termin ten zostanie przedłużony do 54-60 dni po skorupiaków zakażenia jaj pasożyt. W jelicie kaczki inwazyjnej acanthella przez 27-30 dni rozwijać dojrzałe pasożyty i ich kobiety zaczynają ponownie jaj.

ehpizootologicheskij danych. dla ptaków na zbiornikach zakażonych przez jedzenie Gammarus lub zbiornikowe gospodarze, invaziroovannyh acanthella; ekstensywność Inwazja Gammarus może osiągnąć 82% intensywności od 1 do 11 larw skorupiaki. Gammarus wiosna zapisane do 60-70%. Żyją do 2-3 lat; w rozwój pasożytów zimowych w nich jest bardzo powolny. Źródło rozprzestrzenianie się choroby - kaczki i dzikie ptactwo wodne, które pasożytują Polymorphus. Jaja Polimorfuzov w stawach w 10-17 0 C pozostają żywe przez okres sześciu miesięcy. Gęstość zaludnienia gammarids oddzielne zbiorniki sięga 3340 skorupiaki na 1m 2 . W niekorzystnej sytuacji gospodarstw stopień zarażenia w polimorfoznoy kaczek może osiągnąć 70% intensywność zakażenia do 640 kopii polimorfuzov od samego ptaka.

Patogeneza i patologiczne zmian. siedzenia Polimorfovirusy na ścianie jelita jego potężna trąba zbrojnych (ponad 100 chitynowe haczyki, około 1000 kolce), zanotował silne zniszczenia nią aż perforacji. Zapalenie mocowanie robaków czasami ropne. Pod surowiczy Membrana cienkiego miejsca Polymorphus guzki mocujące utworzone (Proliferacja tkanki łącznej granulacji), wyraźnie widoczne gołym wyglądać. Guzki ziarniny stopniowo narażone bezbarwne Zwyrodnienie z ognisk martwiczych postaciach i otaczający kapsułki trąba. W W odróżnieniu od pasożytniczych wywołanych przez guzki innych gatunków pasożytów eozynofilowe występuje infiltracja.

Objawy Nie badano.

Diagnostyka scatological umieścić przez kolejnych prań.

Leczenie. Odrobaczanie kaczki zwykle używają bithionol, filiksan i CCI 4 .

bithionol podawana w pojedynczej dawce 0,5 g / kg Metoda grupy z paszy w stosunku 1: 50 2 dni z rzędu w karmieniu rano. Filiksan - w dawce 0,5 g / kg, wraz z stężony paszy w stosunku 1: 30 - 1: 50 rano podawanie 3 kolejnych dni; posuwu jest zmniejszana przez 1 / 3 .

czterochlorek węgla wprowadza się w dawce 2 ml / kg sam raz rano z sondą przed karmieniem.

Nie

wysokiej dichlorofen efektywności; jest podawany indywidualnie jedną dawkę 0,5 g / kg doustnie.

Zapobieganie. Główną miarą ostrożnością polymorphiasis infekcji - zawartość kaczych zbiorniki, w których nie zakażone Gammarus. Prewencyjny odrobaczanie osobnikiem odbędzie się jesienią, po zaprzestaniu chodzenia na zbiornikach. Reszta środków zapobiegawczych same jak w tetrameroze, streptokaroze ehinurioze i kaczki i gęsi.
Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Kaczki Polymorphiasis
  • Podsumowanie na temat: Gospodarstw organizacji. Krowy hodowlane, świnie i kaczki
  • Podsumowanie na temat: Wirusowe zapalenie wątroby kaczki
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Choroby jelita cienkiego (uchyłkowatości i tkanki łącznej, zapalenie uchyłk ...