Kaczki Polymorphiasis

Kategoria: zoologia

macracanthorhynchiasis - Choroba Akantsetofaleznoe spowodowane Acanthocephala Macracanthorhynchus hirudinaceus SEM. Oligacanthorhynchidae, pasożytujące w cienkie krajowego, jelita wieprzowe Dzik, prążkowane świnie, pekari, wiewiórki, wiewiórki, amerykański mol wody. Wypadków chorzy psy, krowy, piżmak, hieny i małpy i osób.

Patogen cechuje duże rozmiary, tak to się nazywa też gigantyczny pasożyt. Jego ciało zwężone wydłużone, pogrubione z przodu, z tyłu. Cm długość 7-15 z mężczyzn i kobiet, - 68, aby zobaczyć dostarczone z hakami trąba 36 ułożonych w 12 podłużnych rzędach. Jaja owalne, 0,080-0,100 mm długości i 0,051-0,056 mm szerokości, w środku jajka jest acanthor (nieuformowana zarodków). Cienkie powłoki zewnętrzne, z jaj depresje, przypominający migdałów łupin orzechów.

żywicieli pośrednich - , larwy, poczwarki i dorosłe wielu gatunków chrząszczy: chrabąszcze, bronzoviki, chrząszcze mielone chrząszcze nosorożec gnój. Głównymi żywicielami pośrednimi są rodzajem chrabąszcze Melolontha (M. melolontha i M. hippocastani) i bronzoviki - Kruszczyca i Liocola brevitarsis.

biologii patogenu. w korpusie pośrednim Termin rozwój mistrz zależy co sezon wystąpiło zakażenie. Jeśli pasożyty jaj hit larwy przed końcem czerwca, zarodek do acanthella opracowany na 3,5-4 miesiące; jeśli zakażenie nastąpiło w lipcu i później, to termin jest przedłużony do 12-13 miesięcy. W warunkach Dalekiego Wschodu w czasie infekcji Lipiec - acanthella września utworzony w 55-60 dni, w trakcie infekcji późniejszy okres rozwoju jesień termin jest przedłużony do 241 dni. W przybliżeniu sama, z niewielkimi zmianami, czas rozwoju pasożytów w pośrednim organizację pod względem Gruzji. ​​

Żywotność i właściwości inwazyjne nie acanthella utracone podczas całego okresu metamorfozy Larwy chrząszcza maja lub chafer. W związku z tym, świnie mogą atakować podczas jedzenia tych owadów we wszystkich stadiach rozwoju: larwy, poczwarki, dorośli. Acanthella jej rentowności w przyjmującym pośredniego 2-3 lata; po śmierci chrząszcze żyją 5-7 dni.

W

przewodu pokarmowego świń acanthella zwolnionych z powłoki w jelicie czczym i Jelito kręte odkręcona haki trąba są przymocowane do ściany, za pomocą 70-110 dni rozwijają się w dojrzałe płciowo samców i samic. Żywotność pasożyty w jelitach świń 15-23 miesięcy. Acanthella przetrwanie w ciele ostateczne gospodarzem wynosi od 16-80%. Zauważyć, że kobiety od 20 dnia gościć po infekcji rosną 3 razy szybciej niż u mężczyzn.

danych Epizootologichesky. Choroba jest niejednolity dystrybucji, najczęściej występuje na Białorusi, na rosyjskim Dalekim Wschód Gruzji. ​​

macracanthorhynchiasis cierpią głównie dorosłych świń (z 10 miesięcy. i starsze), którzy zakażone pastwiska (zwłaszcza na obszarach zalesionych) na prifermskoy terytorium. Stopień zakażenia w makrakantorinhoznoy niekorzystnej gospodarstw w starszych grupach wieku może osiągnąć 86-100%.

Ekstensywność pośredniego gospodarze porażka przychodzi do 60-100% intensywności inwazji 1 do 200, w jednym larw owadów. Gdy świnie mogą być macracanthorhynchiasis superinvaziya gdy pasożyty przetrwanie jest 1,5 razy mniejsza niż w zakażenie pierwotne, rozwój pasożyta z wolniej.

Jaja makrakantorinhusov, bardzo stabilny: mogą utrzymywać się w oborniku nie jest poddano biotermicheski odkażanie, więcej niż 3 lata; w wodzie na głębokość 6 m cm pozostają żywe w 18-20 0 C przez 30-35 dni.

Larwy

makrakantorinhusov nie osiągnęły etapu infekcyjnego w pierwszym sezonie letnim, zimować i dalszego rozwoju na następny sezon.

Patogeneza. Acanthocephala gigant z jego potężnym smoczek z dużych haczyków przekłuwania grubość ściany jelita, boli i Czasami prz...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Macracanthorhynchiasis świnie
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...
  • Podsumowanie na temat: Gospodarstw organizacji. Krowy hodowlane, świnie i kaczki
  • Podsumowanie na temat: Problem erekcji mężczyzn - jest problemem kobiety ...