Hymenoptera

Kategoria: zoologia

Zawartość:

1) ..................................................... 02 Spis treści

2) Generalnego, gatunki ...................................... 03

3) systemu określania płci ................................ 03

4) Bumblebee: wiele hałasu z niczego .......................... 08

5) brań Szerszeń zabił rybaka ............................... 11

6) aplikacji ............................................. 12 - 17

rzędu Hymenoptera (Hymenoptera) w połączeniu ponad 70 tysięcy gatunków pszczół, trzmiele, osy, mrówki inne zawodnicy grupy owadów (ryc. 1) . Z wyjątkiem formularzy bezskrzydłe Hymenoptera mają dwie pary błoniastych, Stosunkowo małe skrzydełka, z których tylna niż przód znacznie. Na Skrzydła małej liczby żył, tworząc duże komórki. Najbardziej rodzaje skrzydeł są opalizujący Tęcza osobliwe odcieniem. Często w klatce piersiowej łączy się z brzucha cienkiej łodydze. Na koniec brzucha kobiet jest zazwyczaj pokładełko lub Stinger jest modyfikacja pokładełko. Mouthparts gryząc gryząc lub ssania.

Wiele

Hymenoptera towarzystwa żywych, które są potomstwem z jednego macicy. Wiele społecznej Hymenoptera obserwowano polimorfizm. Ich rodzina składa się z jeden lub więcej kobiety (Maciorki) wielu mężczyzn i wiele osób pracujących (bezpłodne samice). Owady te osobliwe kompleks nerwowy Działania, które są zdominowane przez działania instynktowne.

Fot. 1. Hymenoptera:

/ - mrówki;// - Agrest Sawfly;// / - Gąsienica motyla Rider sparaliżowany na nią przed składanie jaj jaja; IV--oviphages trichogram;

/ - pracy; 2 - mężczyzna Skrzydlata; 3 - żołnierzy; 4 - dorosłych kobiet; 5 - larwy

insekty należące do grupy, znany jako błonkówek (Hymenoptera), które obejmują mrówki, pszczoły i osy, mają szczególny system determinacji płci. Termity nie związane z Hymenoptera, nie mają tej funkcji. W rodzinie Hymenoptera zazwyczaj tylko jeden dojrzały płciowo macicy. Występuje w młody wiek tylko jednego lotu godowego, zaopatrzenia się w całą spermę życie (10 lat lub więcej). Są plemniki używa stopniowo Przez wszystkie te lata do zapłodnienia jaj w czasie ich przejścia przez płciowego. Jednak nie wszystkie jaja są zapłodnione. Od zapłodnione jaja połamane mężczyźni. Dlatego też mężczyzna nie ma ojca, a wszystkie jego komórki ciała zawierają tylko jeden zestaw chromosomów (wszystkie one pochodzą od matki) zamiast dwóch (jedna z matki i jeden z ojca), takiej jak człowiek. Odwołanie się do zaproponowano analogii, można powiedzieć, że u mężczyzn w każdej komórce błonkówek zawiera tylko jedną instancję każdej" objętości" zamiast zwykłego dwa.

dla kobiet Hymenoptera, to jest normalne w tym sensie, że ma ojca, a Każda komórka organizmu zawiera zwyczajowej podwójnego zestawu chromosomów. Być włączane kobiet w pracy lub w macicy, nie zależy od genów i sposób jego uprawiane. Oznacza to, że każdy kobiet nosi pełny zestaw genów konieczne, aby stać się macicę i kompletnego zestawu genów wymaganych do prace rozwojowe (a raczej zestawy genów, które determinują każdy wyspecjalizowane kasty pracowników, żołnierzy, itd.). Który będzie zestaw genów realizowana w zależności od środowiska, w którym hodowane kobiet, a w szczególności jedzenie.

ogólnego systemu konspektu determinacja płci w błonkówek, choć istnieje wiele komplikuje okoliczności. Nie wiemy, jak to zrobił niezwykłe formy seksualnego reprodukcji. Pewnie, że był to dobry powód, ale do tej pory, że powinniśmy traktować to jak ciekawy fakt biologii błonkówek. Cokolwiek pierwotne przyczyny tego osobliwość, że całkowicie niszczy zestaw jasnych zasad obliczania współczynnika pokrewieństwa....


strona 1 z 7 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Pasożytniczych błonkówek badania (Hymenoptera, Brakonidae)
  • Podsumowanie na temat: Gadflies owady rodziny, komary, pająki, Hymenoptera
  • Podsumowanie na temat: (Wszystkie witaminy, które są ok., jak w stosunku do których mają zastosowa ...
  • Podsumowanie na temat: Partnerstwo społeczne jako jeden z czynników kobiet kwestie, rodzina, dziec ...
  • Podsumowanie na temat: Poziomy genów i chromosomów rozwoju kontroli