Ptaki Filikollez

Kategoria: zoologia

nazywa Acanthocephala Filicollis anatis SEM. Filicollidae, pasożytnicze w jelito cienkie z domowych kaczek i gęsi. Wiele gatunków ptactwa wodnego i brodzenia ptaki.

patogenu. Pasożyty średniej wielkości, gęsta ciała, kolbasovidnoe, pokryte kolcami. Lemnisci długo, jak palec, kuliste tułowia u kobiet w Powierzchnia jej haków w kształcie gwiazdy znajdują. U mężczyzn, w przedniej części korpusu pokryte kolcami. Kobiety 10 - o długości 25 mm i 4 mm szerokości, białawe ciało stałe kolor, z przodu iz tyłu kilka zwężenie. Trąba z przodu uzbrojonych w haki ułożonych w 18 podłużnych rzędach. Jaja owalne, 0,062-0,070 mm długości, zawrze Larwa - acanthor samce 6,0-8,0 mm długości i 1,4 mm szerokości, wrzecionowate, białawy kolor. Pnia owalne lub w kształcie gruszki.

Intermediate gospodarza - Frutti" osioł wody» - Asellus aquaticus.

Biologia patogen. Rozwój patogenem jest taki sam jak Polymorphus. W korpusie osła wody acanthella larwa etap osiąga się 24-26 0 C w 25 dzień, i w temperaturze 17-19 0 C - po 37 - 40 dniach. W jelitach pasożyty ptaków rozwijać się w 29 - 30 dni.

danych Epizootologichesky. ciepły sezon w wodach zakażonych ptaków od początku chodzenia. Ekstensywność zakażenia zwiększa jesieni. W zimie ptaki są uwalniane z Filicollis.

Woda osły żyją od ponad roku, i tym razem larwy Filicollis zaoszczędzić.

Patogeneza. Filicollis jego trąba boli przez ścianę jelita i powodować jej stany zapalne.

Objawy Choroba . Pacjenci kaczątka w tyle w rozwoju i wzrostu. Zauważyli, osłabienie, depresja, potargane pióra.

Diagnostyka scatological umieścić przez kolejnych prań.

Leczenie. Zastosuj CCI 4 jak również w polymorphiasis.

Zapobieganie. Główną miarą ostrożność zakażenia filikollezom - zawartość drobiu zbiorniki, w których nie zakażone Gammarus. Prewencyjne odrobaczanie Z każdym osobnikiem odbędzie się jesienią, po zaprzestaniu chodzenia na wodach. Reszta środków zapobiegawczych same jak w tetrameroze, streptokaroze ehinurioze i kaczki i gęsi.