Zwierzęta Ameryki Południowej

Kategoria: zoologia

ukraińskiego Ministerstwa Edukacji

Podsumowanie

na" Zwierzęta Ameryki Południowej»

spełnione:

Uczennica klasy 7-B

szkoły № 13

Shostak A.

sprawdziła się:

Donieck w 2004 r.

rośliny i zwierzęta
Natura Świat Ameryka Południowa - jeden z najbogatszych na świecie. W Amazonii ale można znaleźć co najmniej 44.000 różnych gatunków roślin, 2500 gatunków rzeki ryby i 1500 gatunków ptaków. W dżungli można znaleźć ogromną naukę, że karmić ptaki i ssaki, takie jak pancerniki i leniwce. W rzekach Ameryki Południowej zamieszkana przez manatów, delfiny słodkowodne, gigantycznych sum i węgorze elektryczne. Tysiące gatunków owadów leśnych nie były badane.
W Andach występują alnaki i Vicuna z wielbłądowatego. W stepy Pamny życie uruchomić więcej ptaka nandu lub amerykańskiego strusia. W zimniejsze obszary, na południowych krańcach kontynentu rozprzestrzenił pingwiny i foki. Na Wyspy Galapagos, leżącego na Oceanie Spokojnym na zachód od wybrzeża Ekwadoru, takie rzadkie gatunki zwierząt, takie jak słynny gigantyczne żółwie.
Żyzne gleby odżywiają bogatą florę kontynentu. Ameryka Południowa - miejsce urodzenia kolczastego Arau, gumy, ziemniaków i wielu roślin doniczkowych (Np. monstera).
Natura Ameryka Południowa jest pod groźbą zniszczenia. Tak szybko, jak ludzie wycięte lasy, wiele gatunków zwierząt leśnych i cennych roślin nie dostosować się do nowych warunków życia, znikają.


Lotny mysz - wampiry

.

Trudno znaleźć w mitologii stworzeń których zostały ułożone tak straszne legendy jako wampirem. Na ogół zdolność do paszy krwi i zabić ludzie z jego ukąszenia przypisać wielu zwierząt, jak i ludzi. Jak Zazwyczaj sin różne kreatory, wśród których szczególne miejsce zajmuje niesławny Hrabia Dracula.
Faktycznie wampiry, którzy doganiają tak przerażony całą Europę, nigdy tam nie znaleziono. Tylko w Ameryce Południowej, zawisają w złowrogiej rzeczywistości noc ciemność. Ich ofiarą może być wypasu bydła lub sen. To małe zwierzęta należące do rzędu nietoperzy, które są w stanie tak d...


strona 1 z 8 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Gatunków rzadkich roślin i zwierząt i Kuban Krasnodar Territory
  • Podsumowanie na temat: Przegląd Ameryki Południowej. Historia kontynentu i minerałów
  • Podsumowanie na temat: Różnorodność gatunków, bogactwo flory Górna Lemvy rzadkich gatunków z Czerw ...
  • Podsumowanie na temat: Rzeki Ameryki Południowej
  • Podsumowanie na temat: Patogeneza i leczenie dyspepsji Young z różnych gatunków zwierząt gospodars ...