Węże

Kategoria: zoologia

Ministerstwo Edukacja na Ukrainie

Podsumowanie

Tematem" Węże i pająki w Australii»

spełnione:

uczeń klasy 7-B

szkoła numer 13

Shostak AI

sprawdziła się:

Verbitskaya SN

Donieck w 2004

Region charakteryzuje się australijski brak żmii i yamkogolovyh, którzy nie mogli przybyć. Ale aspidovye dotrzeć tutaj wyposażony jest jadowitych węży i ​​się przede wszystkim ofidiofauny. Paradoksy geograficzne można zauważyć, Dostępność Boas w Ameryce Południowej, na Madagaskarze, w Polinezji i Sunda wyspy, a pytony zamieszkują Afrykę, Azję Południową i Australię

Aspidovye węża

Fałszywe żmije (rodzaj Aspidomorphus) - jedna z najbardziej pierwotnych węży z tej rodziny. Na długo kość szczękowa za ich kłów położonych 8-12 małe zęby. Siedem gatunków tych małych, do 1 m, węże żyją na północy i zachodzie Australia i jeden gatunek (A. muelleri) - Nowej Gwinei i okolicznych wysp. Trucizna w fałszywych bolenie jest bardzo słaby, i stąd jego niewielkie rozmiary, że łupem głównie owadami.

Rodzina Aspidovye wąż. Rodzina ta obejmuje najbardziej niebezpieczne, to jest najbardziej trujących węże.

TIGER SNAKE (Notechis scutatus) daje taypanu największym, osiągając tylko 1,5-2 m długości, ale jego jad jest bardzo silny; uważa się, że tygrys wąż Najmocniejszy trucizna wszystkich węży lądowych. W Australia, jak wiemy, ma tygrysy, tygrysy i ten wąż nie może mieć nieistotne. Spotkanie z tym niebezpieczeństwo wąż pogarsza tak, że jest on szeroko rozpowszechniony niemal na całym kontynencie, Australii, z wyjątkiem większość obszarów północnych, a także zamieszkuje Tasmania i szereg wysp południowej wybrzeże. Czarny tułów węża złapać niewyraźne żółty siarki pierścienie, a brzuch jest żółty. W węża, tygrysa stanu wzbudzonego bardzo podnosi przednią część ciała, znacznie spłaszczenie głowy i szyi. Tygrys ukąszenie węża giną małe zwierzęta błyskawicznie, dosłownie miejsce. Szacuje się, że jad zawarty w gruczołach dużego tygrysa węże, wystarczy, by zabić 400 osób. Ovoviviparous i przynosi obfite potomstwo - zwykle do 72 węża. (W jednym przypadku, gdy duża samica znaleziono na autopsji 109 zarodków.)

Taipan (Oxyuranus scutellatus) jest najbardziej niebezpieczne australijskie węże. Mieszka w północno-wschodniej Australii i Nowej Gwinei. Wymiary Taipan bardzo imponujące - do 3-3,5 m, a kły dłuższe niż centymetr nagrody Ofiara przez ukąszenia stałej dawki trucizny. Od liczby i siły Taipan trucizny przewyższa wszystkie węże w Australii, koń z jego ukąszenia zabity przez kilka minut, a kilka zgłaszane przypadki ludzi ugryzieniu taypanom zawsze zakończone ich śmierć. Taipan jest bardzo agresywny: na widok niebezpieczeństwa, że ​​skręcone, spłaszcza ciało wibruje koniec ogona i trzymał wysoko w przedniej części tułowia, sprawia wiele ataków w kierunku wroga. Na szczęście miejscowi Taipan - rzadki wąż, który znajduje się w słabo zaludnionych obszarach.

Trzeci bardzo

niebezpieczny wąż w Australii - śmiertelny. Choć jego jad jest znacznie słabsza niż Panther i Taipan, jego nazwa ponury wąż nie zmarnował. W Australii, między miejscowa ludność nie była wiara, jeśli specjalnie śmiercionośny wąż stalking przechodniów do ich ugryźć. W przybliżeniu taka sama wiara związana z istniał król kobra w Azji Południowo-Wschodniej: podobno prześladowanie ludzi, atakuje ich bez powodu, a nawet trudno prześladuje.

SNAKE Deadly (Acanthophis antarcticus) jest niezwykła wielkie podobieństwo do żmij. Jego szeroka głowa ...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Pole jest bardzo wyraźne chromatograf "RUBIN" oraz opracowane na ...
  • Podsumowanie na temat: Mikroklimat w zespole - to jest bardzo ważne
  • Podsumowanie na temat: Sejsmicznych poszukiwań - to jest bardzo proste
  • Podsumowanie na temat: Ceks - to nie jest miłość. Ale bardzo duży udział miłości ...
  • Podsumowanie na temat: Możliwości jest bardzo czułe magnetometry POS podczas badań geomagnetycznym ...