Nauki u zwierząt

Kategoria: zoologia

plan:

Wprowadzenie

refleks

Klasyczne

odruch warunkowy

wciągająca

Instrumental się

Nauki

​​unikając wrogów

Nauki

​​typu wgląd

asocjacyjne nauki

Nadruk jak się

Wnioski

Referencje:


Wprowadzenie

Learning - Czy indywidualne zachowanie adaptacyjne zmiany w wyniku wcześniejsze doświadczenie. Mechanizmy uczenia się są złożone, ponieważ zwykłe zwierzęta formy uczenia się, takich jak przyzwyczajenia, współistnieją z bardziej złożonymi procesów. Na przykład, ludzie znaleźć wciągająca, refleks, uczenie instrumentalne, racjonalne i poznawcze wydajność. Zwierzęta może nie tak łatwy do nauczenia się przez doświadczenie i racjonalnego działania, ale wiele z nich w pewnym stopniu, oczywiście, posiadają te zdolności. Jednak różne gatunki różnią się znacznie w ich ekologii i Historia ewolucyjna. Czy to oznacza, że ​​dobór naturalny kształt zdolność trudności w uczeniu się każdego zwierzęcia zgodnie z jego niszy ekologicznej? Wiele Biolodzy wspierające ten pogląd. Psychologowie często zakładają, że niektóre mechanizmy uczenia się są wspólne dla wielu gatunków. Czy taki widok? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Psychologów próbowało ustalić ogólne prawa nauki, ale do tej pory wszystkie te próby były nieskuteczne. Niektóre właściwości medium nie zmieniają, a my zazwyczaj zobaczyć, że Odpowiedź zwierząt do nich stereotypowo, wrodzona. Niektóre właściwości pożywki zmienia się na podstawie dziennych cykli sezonowych, etc. Zwykle zwierzę reaguje na przewidywalne z ewolucyjnego punktu widzenia zmian w środowisku za pomocą góry zaprogramowane zmiany w jego strukturze. W niektórych przypadkach, zachowanie zwierząt zmienia się, gdy dojrzałe, bez uczenia się, ale czasem nauki jest to niezbędne, ale jest wstępnie zaprogramowany, np. Występuje w określonym stadium rozwoju zwierzęcia jest bardziej lub mniej niezależne zmienność indywidualnych zachowań. Po problemach młodych zwierzęta różnią się nieznacznie z pokolenia na pokolenie, osoby predysponowane do poznanie niektórych funkcji środowiska, bliskich i źródeł żywności może uzyskać zdecydowaną przewagę. Ten rodzaj uczenia się jest forma" sprzężone dojrzewania" , w którym rozwój towarzyszy nabycia pewne doświadczenie. " Wydaje się, że uczenie się jest indywidualny a proces prowadzi się w różnych gatunków i poszczególnych okoliczności w różnych sposobów. W niniejszym artykule starałem się obejmować cały zakres istniejących pomysłów na typy uczenia się i ich eksperymentalnego potwierdzenia.

typową krzywą uczenia się. Wykres przedstawia liczbę Ataki mątwy na krewetki, które jest w szklanym słoju. Krewetka pokazał Mątwy 8 razy, za każdym razem przez 3 minuty. Obecne próby atakują krewetki nie prowadzi do sukcesu, liczba ataków spadła, jak mątwy przyswojone, że nie może zrozumieć krewetki. Obniżona krzywa na podstawie średniej z wyników uzyskanych na 40 twy. (GG J.B., Symp. Soc. Lond., 1977).

Klasyczne refleks Generation reflex W

ich początkowe eksperymenty na odruchów warunkowych Pawłowa ograniczony ruch Ramiączka głodny pies i dał im małe porcje w regularnych odstępach czasu. Kiedy został poprzedzony dostaw żywności zewnętrzny bodziec, taki jak Obsługa, zachowanie psa w stosunku do tego bodźca stopniowo zmieniać. Zwierzęta zaczęły się obracać, aby zadzwonić, lizać i ślinić. Kiedy Pawłow został systematycznie rejestrowane ślinotok, wprowadzenie przetoki zwierząt zbierać ślinę, odkrył, że jego ilość zwiększa się wraz z połączenia i liczba kombinacji żywności. Stało się jasne, że pies nauczył się kojarzyć Się z jedzeniem. Pawłow nazywa uwarunkowaną połączenie bodźców (CS) oraz bezwarunkowej żywności (BS), ...


strona 1 z 12 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Doświadczenie w budowaniu środowiska uczenia na podstawie hipertekstu
  • Podsumowanie na temat: Na problem samodzielnej nauki ucznia w procesie uczenia się
  • Podsumowanie na temat: Korzystanie z interaktywnych technologii uczenia się w celu zwiększenia mot ...
  • Podsumowanie na temat: Biologiczne aspekty uczenia się zwierząt
  • Podsumowanie na temat: Motywacja w sposoby uczenia motywacji uczenia się